WTCR: Michelisz a top 10-ben az időmérőn, Bennani-pole a Nürburgringen!

Az Audival versenyző Mehdi Bennani szerezte meg a pole-t a WTCR Nürburgringen rendezett fordulójában, a magyarok közül pedig Michelisz Norbert végzett a legelőrébb.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

WTCR

A hétvégén a Nürburgringen versenyez a WTCR mezőnye, ahol ezúttal is három magyar pilóta, Michelisz Norbert, Tassi Attila és Nagy Dániel, valamint egy magyar csapat, a Zengő Motorsport is ott van a mezőnyben.

Az ikonikus pályán a csütörtöki második szabadedzésen Tassi Attila volt a leggyorsabb, így pozitív előjelekkel várhatta a pénteki időmérő edzést, amely 20 perc csúszással vette kezdetét.

Az első körök teljesítése után Urrutia állt az élre, mögötte Ehrlacher, Björk és Magnus következett, a magyarok közül Michelisz állt a legjobban a 8. helyével, Tassi a 10., Nagy Dani a 16. pozícióban állt.

Girolami később teljesítette a gyorskörét, az argentin pilóta ideje pedig az 5. helyre volt elég, azonban neki így már nem volt lehetősége a javításra, míg a többi versenyzőnek még volt egy lövése.

Tassi hiába futott egy lila szektort, nem tudott javítani korábbi idején, Michelisz tudott javítani, így a kilencedik helyen zárt, míg Tassi a 14., Nagy Dani a 17. helyen végzett a kvalifikáción.

A pole végül Bennanihoz vándorolt, Magnus mindössze 15 ezredmásodperccel maradt el a márkatársától, majd Urrutia és Ehrlacher következett. A Nürburgringi 24 órás verseny miatt a WTCR mindkét futama szombaton kerül megrendezésre, az első futam 9:50-től, a második pedig 12:30-tól kezdődik, az első versenyt élőben közvetíti az Eurosport 2.