WTCR: Michelisz a 7. helyről rajtolva nyert Bahreinben!

Tegnap idei első dobogóját szerezte meg Michelisz Norbert a WTCR-ben, ma pedig győzni is tudott a 2019-es bajnok, míg Mikel Azcona egyelőre még nem szerezte meg a 2022-es címet, de nagyon közel került ehhez.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

Fotót készítette: WTCR

Szombat reggel rendezték a második bahreini futamot. Az első futamon Azcona tudott győzni Michelisz előtt, a fordított rajtrácsos versenyen pedig Bennani rajtolt az élről, mellőle Franco Girolami indult. Tassi az 5., Michelisz a 7. helyről kezdhette meg a versenyt, a Zengő Motorsport autói pedig ezúttal is a bokszból indultak.

Guerrieri nagyot rajtolt, így feljött az élre, majd a nagy kavarodásból Michelisz jött ki nagyon jól, és feljött a második helyre. Catsburg a harmadik, Berthon a negyedik helyen állt, Tassi pedig hiába rajtolt jól, több pilótával is összeért az első körben, és a vélhetően sérült autójával a 12. helyre esett vissza.

Nestor Girolami hatalmas párharcot vívott a bajnoki éllovas Azconával, kanyarokon keresztül egymás mellett mentek, végül a Hyundai pilótájának manővere sikeres volt, így feljött az hatodik helyre.

Michelisz a célegyenes végén bedobta az autóját Guerrieri mellé, és a bátor próbálkozás be is jött, ezzel a magyar versenyző átvette a vezetést, míg Azcona Coronelt is megelőzte és feljött az ötödik pozícióba.

Pályaelhagyás miatt Berthon 5 másodperces büntetést kapott, Tassi pedig bejött a bokszba. Michelisz növelni tudta az előnyét az élen, míg Nagy Dani Monteirót támadta a 11. helyért.

Michelisz a későbbiekben is simán az élen tudott maradni, így megszerezte idei első győzelmét, mögötte Guerrieri és Catsburg ért be. Azcona a negyedik lett, így még nem bajnok, Berthon az ötödik.

Az utolsó két körben Bennani hosszú harc után előzte meg Nestor Girolamit és megszerezte a 8. helyet, Nagy Dani 10., Boldizs Bence 11. lett, Tassi Attila végül nem ért célba.

Leclerc: Beszélnem kell a csapattal...

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 Hungary Norbert Michelisz 13 -
2 Argentina Esteban Guerrieri 13 1.046 1.046 1.046
3 Netherlands Nick Catsburg 13 3.677 3.677 2.631

Előző cikk WTCR: Azcona győzött, Michelisz megszerezte idei első dobogóját!
Következő cikk WTCR: Michelisz a főfutamon, Tassi a fordított rajtrácsos versenyen első rajtsoros, Azcona már bajnok!