Tarquini a 2018-as WTCR-bajnok, Michelisz dobogóval zárta az évet

Michelisz Norbert egy harmadik hellyel fejezte be az idei évet, végig maga mögött tartotta Yvan Mullert az utolsó makaói futamon, ezzel segítve Gabriele Tarquinit, aki a WTCR első bajnoka lett.

Norbert Michelisz, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

Malcolm Griffiths

A harmadik versenyen így festett a rajtrács első fele: Huff, Guerrieri, Michelisz, Vernay, Ehrlacher, Muller, Oriola, Vervisch, Ceccon, Scheider. Tarquini-nek 18 pont volt az előnye Mullerrel szemben az idei utolsó verseny előtt (305 vs. 287), a harmadik Vernay 245 pontot szerzett eddig, ezért ő már nem vett részt a bajnoki küzdelemben. Tarquini tehát elég jó esélyekkel várta a döntőt papíron, hiszen ha a hetedik pozícióban vagy annál előrébb végez, akkor ő a bajnok – a probléma, hogy csak a 14. helyről várta a rajtot, Muller csapattársa, Björk volt előtte.

Michelisz jól kapta el a rajtot, versenyben volt az első helyért is, de végül be kellett sorolnia a negyedik pozícióba, Muller volt mögötte. Az élen Guerrieri, Huff és Vernay haladtak, sima volt az első kör, nem történt baleset. Az első három meglépett Michelisz elől, Muller pedig nézelődött az 5-ös Hyundai mögött, hiszen a franciának a dobogón kellett végeznie, tekintettel Tarquini a kilencedik helyére a mezőnyben.

Közben Bennani feladta a versenyt, törött Golffal állt ki a boxba, a két Zengő-autó pedig már a rajt előtt kiállt, úgy tűnt, nem vágnak neki a menetnek, majd később visszatértek. A harmadik körben pályára kellett küldeni a biztonsági autót Panis miatt, aki leparkolta az Audit a harmadik szektorban. Az ötödik kör végén ismét szabad volt az út a mezőny előtt, mialatt 13 körre emelték a távot. Björk a hatodik körben bebújt Tarquini elé, azaz tette a dolgát a bajnokság tekintetében, de Muller még mindig csak az ötödik volt, neki dobogóra volt szüksége a címhez.

Eseménytelen körök következtek, ami továbbra is Tarquini malmára hajtotta a vizet az összetett tekintetében. Az élen Guerrieri és Huff kergetőztek, Vernay fogta a harmadik helyet, Michelisz tartotta Mullert, szolgálva csapattársa és a BRC Racing érdekeit. A 11. körben Vernay falba tette az Audit, „átadva” a harmadik helyet Michelisznek, Muller a negyedik helyre lépett fel.

A 12. körben Szabó miatt sárga zászlózni kellett, ugyanis nagyon csúnyán megtörte a Cuprát, a pálya közepén volt a roncs. Következő lépésként biztonsági kocsira volt szükség, ezzel véget ért a futam és a szezon is: Guerrieri, Huff és Michelisz a dobogón, Muller a negyedik lett, Tarquini a 10., bezsebelve a címet.

TOP 10: Guerrieri, Huff, Michelisz, Muller, Ehrlacher, Oriola, Ceccon, Björk, Berthon, Tarquini.