Jelentés az időmérőről

WTCR: Két magyar a top 10-ben, Magnusé a pole Aragónban!

Két héttel a Hungaroringen rendezett forduló után ismét pályán a WTCR mezőnye, a ma délutáni időmérőn pedig Gilles Magnus szerezte meg a pole-t, Nagy Dániel és Michelisz Norbert pedig a Q2-ig jutott.

5e3f2dd38d9cd8e1bcbc49427bd6919f

Ezen a hétvégén a spanyolországi Aragónba látogat a Túraautó-világkupa mezőnye, ahol ma délután az időmérő edzésre került sor. A mezőnyben ezúttal is ott van a három magyar pilóta, Michelisz Norbert, Tassi Attila és Nagy Dániel, utóbbi a magyar csapat, a Zengő Motorsport pilótájaként.

A Q1-ből két magyar jutott tovább, Michelisz a hetedik, Nagy pedig a kilencedik helyen. A kvalifikáció első szakaszában Gilles Magnus volt a leggyorsabb, Tassi a 14. lett, és mindössze 68 ezredmásodperc választotta el a továbbjutástól.

A Q2-ben már a Zengő Motorsport versenyzője, Rob Huff futotta meg a leggyorsabb időt, aki így simán bejutott az időmérő utolsó szakaszába, míg Nagy Dani a hetedik, Michelisz Norbi pedig a kilencedik pozícióban végzett.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy a fordított rajtrácsos futamon Michelisz a 2., Nagy Dani a 4., Tassi Attila pedig a 14. helyről indulhat, míg a főfutamon Nagy Dani a 7., Michelisz a 9., Tassi a 14. pozícióból rajtol majd.

A super pole-ban Gilles Magnus szerezte meg a pole-t közel 2 tizedmásodperces előnnyel, majd Berthon, Ehrlacher, Huff és Muller következett, tehát övék lesz az első 5 rajtkocka a holnapi első versenyen.

A WTCR hétvégi első futamát 11 órától, a másodikat pedig 15 órától fogják rendezni, mindkét versenyt élőben fogja közvetíteni az Eurosport 2, ne maradjatok le róluk!

Ocon: Meg tudtam volna ölni Leclerc-t!

Kép: fiawtcr.com

Hatalmas baleset történt az Alpine által támogatott juniorsorozatban, ami miatt természetesen jött is a piros zászló!

Előző cikk WTCR: Dobogón a Zengő Motorsport, Michelisz a 4. lett!
Következő cikk WTCR: Magnusé a főfutam, Huff a zengős Cuprával második, Norbi az ötödik lett!