WTCR: 7. és 3. hely Michelisz neve mellett a makaói időmérőkön

Miközben Rob Huff a tőle megszokott módon uralta az eseményeket Makaóban mindkét pole-t megszerezve, Michelisz Norbert egy hetedik és egy harmadik helyet ért el a pénteken megrendezett időmérőkön. A második időmérőn ő volt az egyetlen Hyundai-versenyző a legjobb ötben.

Norbert Michelisz, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

Fotót készítette: Alexander Trienitz

31 fős mezőny gyűlt össze a WTCR 2018-as szezonzáró hétvégéjére Makaóban, de két helyi versenyző nem teljesítette a 105 százalékos szabályt az első időmérőn, valamint Szabó sem tudott elég jó időt futni (2:41.228), így ők hárman nem vehetnek részt a szombaton megrendezésre kerülő első futamon. Nagy egyébként a 24. rajtkockát szerezte meg a Zengő Motorsport másik Cuprájával. A csapat hétvégéje nagyon nehezen indult, hiszen Nagy nem tudott részt venni az FP1-en váltóhiba miatt, az elektronika hátráltatta a Makaóban első alkalommal köröző magyart.

A kompenzációs súlyok tekintetében az Audik a legnehezebbek +60 kg révén, mögöttük a Hondák + 50 kilóval, a Hyundaiokba 40 kilót pakoltak az érintettek.

A pole-t Huff csípte el a Volkswagen mögött: a Makaóban híresen jól menő brit 2:29.040-et ért el a 6.12 km hosszú Circuito da Guián, amivel saját körrekordját döntötte meg. Guerrieri a második helyen zárt, Muller lett a harmadik – a francia ezzel a legjobb eredményt hozta a Hyundai számára. Michelisz 2:30.267-tel lett a hetedik (+1.227 mp), mögötte csapattársa, a bajnoki éllovas Tarquini zárt 2:30.403-mal.

A bajnokság szempontjából fontos történés volt, hogy Björk megtörte a kocsit a 40 perces időmérőn: a gyors Fisherman’s Bend kijáratában eltalálta a korlátot az i30 N TCR bal elejével, ezzel véget ért a menet számára, piros zászlóval szakították meg a körözést. A svéd világbajnok csak a 16. helyen abszolválta az első időmérőt.

TOP10 az első időmérőn: Huff, Guerrieri, Muller, Ehrlacher, Vernay, Bennani, Michelisz, Tarquini, Vervisch, Oriola.

A második időmérő a megszokott Q1-Q2-Q3 lebontásban zajlott, és nem meglepő, hogy Huff neve virított a lista tetején az első felvonás kezdésekor: 2:30.319 volt a mérce. Mögötte Guerrieri és Ehrlacher sorakoztak fel, akiket Tarquini és Michelisz követett: a magyar versenyző 2:31.115-tel adta meg az alaphangot.

Björknek továbbra sem akart összeállni a kép Makaóban, a 17. helyen állt félidőben. Huff nem gondolta, hogy ennyi elég lenne tőle, ezért faragott, 2:29.333-ra tette a szintidőt az előzetes pole-hoz, míg Michelisz a kilencedik helyre csúszott vissza az első körével. Björk javított, feljött a nyolcadik pozícióba, mögötte Tarquini és Michelisz alkották a Hyundai-triót.
Négy perccel a Q1 vége előtt Michelisz a 11. helyen állt, előtte Tarquini és Björk sorakoztak fel, Muller csak a 19. helyet fogta a negyedik Hyundaijal.

Bő három perccel a Q1 leintése előtt Tarquini eltalálta a korlátot, sárga zászló a második szektorban, ki kellett emelni az autóját a pályáról. Az olasz versenyző a 11. helyen állt, amikor megtörtént a baj – habár nem sérült komolyan a BRC Racing kocsija. Közben Michelisz javított, hatodik lett, Muller a kilencedik, de ezzel még nem ért véget, jöttek a hajrában futott gyors körök.

Továbbjutók a Q1-ben: Huff, Guerrieri, Bennani, Ehrlacher, Vernay, Muller, Michelisz, Oriola, Scheider, Vervisch, Ceccon, Berthon.

Björk és Tarquini 13. és 14. helyei azt jelentették, ők elköszöntek az első epizódban, nincs számukra Q2. A Zengő Motorsport versenyzői a 25. és 27. helyeket szerezték meg.

A Q2-ben Huff, Vernay, Ehrlacher volt az első trió az első mért körök után, a legjobb idő pedig 2:29.207. Michelisz a negyedik időt ért el elsőre 2:30.108 képében, Muller a hatodik volt a másik Hyundaijal.

Szűk 3 perc volt hátra a felvonásból, amikor Bennani falnak kente a Volkswagent, ennek eredménye piros zászló és fix sorrend, nem indították újra az időmérőt.

Sorrend a Q2-ben: Huff, Vernay, Ehrlacher, Michelisz, Guerrieri, Muller, Oriola, Vervisch, Ceccon, Scheider, Bennani, Berthon. Mint mindig, most is az első öt (Huff, Vernay, Ehrlacher, Michelisz, Guerrieri) jutott tovább a Q3-ba, Scheider pedig pole-ban a vasárnapi második futamon a fordított rajtrács miatt.

Guerrieri volt az első, aki pályára hajtott a harmadik etapban, köre 2:30.034 lett a Hondával. Michelisz az első és a harmadik szektorban is gyorsabb volt nála, de a negyedik szektorban begyűjtött hátrány miatt 2:30.218 lett a köre. Ehrlacher nem igazán rakta össze a körét, a harmadik szektorban már majdnem fél másodperc volt a hátránya, 2:30.669 lett a végeredmény. Vernay falat simogatott, de ettől még elég jó volt az ideje, 2:30.223 amivel Michelisz és Vernay közé jött be a francia.

Huff zárta a sort a Q3-ban, az első két szektorban lassabb volt Guerrierinél, érintőre vette a falat a Golffal, de a harmadik szektorban már majdnem fél másodperc volt az előnye. 2:29.660-as köre azt eredményezte, hogy a második makaói időmérőn is megszerezte a pole-t.

TOP5 a Q3-ban: Huff, Guerrieri, Michelisz, Vernay, Ehrlacher.