Homola tudott nyerni a második versenyen, Michelisz 4 helyet javítva ötödik!

A joker rendesen megkavarta a kártyákat Portugáliában, ezzel pedig Michelisz Norbert és Homola nyert sokat. Shedden versenyét a büntetése tette tönkre.

Mato Homola, DG Sport Competition Peugeot 308TCR, Aurélien Comte, DG Sport Competition Peugeot 308TCR

Thed Björk, YMR Hyundai i30 N TCR

A WTCR sorozatnak ezen a hétvégén Portugália adott otthont, azon belül is Vila Real. A mezőny kicsit megfogyatkozott a szokásoshoz képest, mivel Thompson, Huff és Bennani nem tudott rajthoz állni a tegnapi óriási tömegbaleset miatt.

A második futam szokás szerint fordított rajtráccsal indult, ami azt jelentette, hogy Shedden és Müller volt az első sorban, Michelisz Norbert pedig fájós csuklóval a 9. helyről vágott neki a versenynek.

A rajtnál nem történt ütközés, és az élmezőny is a helyén maradt. Azonban ez nem tartott sokáig, egy kisebb koccanás után többen is összeértek, de mindenki folytatni tudta a versenyt, Michelisz a 9. maradt, Homola jött fel a második helyre Müllert megelőzve.

Shedden a hatodik körben az élről kapott egy 5 másodperces büntetést egy kanyarlevágás miatt, és már ekkor sejteni lehetett, hogy emiatt sok pozíciót fog veszíteni.

Michelisz a jokerrel nyert egy pozíciót, így a nyolcadik helyre jött fel, Tarquini került mögé, sőt, ezt sikerült még kétszer megismételnie, Ehrlacher is mögé került, majd Panis is tett honfitársunknak egy szívességet, és már a hatodik helyen volt.

Shedden nagyon rosszul időzítette a jokerét, emiatt teljesen esélytelen lett arra, hogy egy jó eredménnyel érjen be.

Yvan Müller is elrontotta a jokerét, ezzel átnyújtva Homolának a győzelmet, aki eddig a versenyig pontot sem szerzett.

Michelisz Norbert Shedden büntetésének köszönhetően még egy pozícióval feljebb került, és az ötödik helyen fejezte be az első vasárnapi versenyt.

Nagy Norbert a 13. lett, Szabó Zsolt nem tudta befejezni a futamot.

A végeredmény így: Homola, Müller, Oriola, Vernay, Michelisz, Shedden, Ehrlacher, Panis, Tarquini, Björk.

A harmadik futam 18:10-kor veszi kezdetét.

Előző cikk Björk nyerte a második időmérőt, Michelisz a második!
Következő cikk Michelisz a dobogón a második vasárnapi futamon, Björk pedig simán nyert