WTCR: Dobogón a Zengő Motorsport, Michelisz a 4. lett!

A hétvége második WTCR-futamát Santiago Urrutia nyerte a Zengő Motorsport pilótája, Rob Huff előtt, míg a magyarok közül Michelisz Norbert végzett a legelőkelőbb helyen: a negyedik lett.

900ce91848bb05b814e8aeea3cd8561b

A rajtot követően Santiago Urrutia megtartotta a vezetését az 1. kanyarban, ahogyan Robert Huff is a második helyét. Michelisz Norbert jól kapta el a rajtot, és maradt a negyedik helyen, keményen támadva Nestor Girolamit. Nagy Dani egy pozíciót tudott javítani az első körben és feljött a 11. helyre, míg Tassi Attila maradt a 14.

Dani nem sokkal később már a délelőtti futamgyőztes Azconát támadta, azonban így bekerült a darálóba, és a második kör végén nem túl kedves ismerőssel találkozott: a 12-es kanyarban előbb Mehdi Bennani annyira meglökte Ted Björköt, hogy a svéd beleszállt Daniba, majd miután visszatértek a pályára, érkezett Tom Coronel, aki az első futamhoz hasonlóan ismét nekiment a Zengő pilótájának.

Dani ezúttal azonban nem úszta meg épp bőrrel az ütközést: mivel a külső oldalán még mindig ott volt Björk, nekicsapódott az autójának, az ütközéstől pedig leesett a jobb hátsó kereke, és azonnal fel kellett adnia a futamot.

Michelisz keményen támadta Girolamit, és bár az egyenesek végén rendre megérkezett a Honda argentin versenyzőjére, előznie nem sikerült a 2019-es bajnoknak a verseny első felében.

Amikor már csak 13 perc volt hátra a versenyből, Bennani ment neki Mullernek, amin Bennani vesztett rajta, kiesett a versenyből, a baleset miatt pedig bejött a biztonsági autó, miközben az állás Urrutia, Huff, Girolami, Michelisz volt, Tassi Attila pedig a 14. pozícióban állt.

Az újraindításnál sem változott a sorrend az élmezőnyben, Urrutia és Huff a győzelemért, Girolami és Michelisz pedig a harmadik helyért csatázott. Norbi folyamatosan egy másodpercen belül volt Girolamihoz képest, az utolsó körig kérdéses volt a dobogó összetétele.

Végül Urrutia meg tudta őrizni az első pozíciót, Girolami pedig a harmadikat, így a negyedik helyen végzett Michelisz Norbert. Mögöttük Ma, Ehrlacher, Magnus és Berthon jött, Tassi Attila a 14. lett.

Leclerc a kiesése után: „Erre nehéz szavakat találni...”

Előző cikk WTCR: Michelisz a 12. lett az első futamon, Azcona győzött!
Következő cikk WTCR: Két magyar a top 10-ben, Magnusé a pole Aragónban!