WTCR: Azcona győzött, Michelisz megszerezte idei első dobogóját!

A bahreini első futamon sima kettős győzelmet aratott a Hyundai: Mikel Azcona győzött, Michelisz Norbert pedig idén először állhatott dobogóra.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

WTCR

A hétvégén rendezik a WTCR utolsó előtti fordulóját Bahreinben, ahol a Zengő Motorsport ezúttal Rob Huff helyett egy magyar pilótát, Boldizs Bencét indítja Nagy Dániel mellett, így Michelisz Norberttel és Tassi Attilával kiegészülve négy magyar versenyző áll rajthoz.

A bahreini időmérőn Azcona szerezte meg a pole-t Berthon és Nestor Girolami előtt, Michelisz a negyedik, Catsburg az ötödik, Tassi a hatodik helyet szerezte meg. Nagy Dani a 11., Boldizs a 12. helyet szerezte meg, de a hétvégén csak a bokszból rajtolnak a Zengő Motorsport autói.

Az első futamon Azcona remekül kapta el a rajtot, így az élen tudott maradni, Michelisz a második helyre jött fel, Girolami a harmadik, Tassi a negyedik helyen haladt, Berthon pedig az ötödik helyre csúszott vissza.

A 2. kör elején Berthon megelőzte Tassit a célegyenesben, Catsburg autója pedig megsérült, és a 11. helyig csúszott vissza. A Zengő két autója ekkor a mezőny végén haladt, Boldizs, Nagy sorrendben.

Tassi nagyot csatázott Bennani, Coronel párossal, előbbi meg tudta előzni, utóbbi pedig meglökte, ezért a magyar pilóta kicsúszott a pályáról és több pozíciót is vesztett: a 9. helyre esett vissza a Hondával. A stewardok is úgy látták, hogy Coronel hibázott, 5 másodperces büntetést kapott az incidensért.

A két Hyundai el tudott nyúlni az élen, mögöttük Berthon Nestor Girolamit is meg tudta előzni, ezzel már a harmadik helyen haladt. Nagy Dani visszaelőzte Boldizst, így a 13. helyre jött fel.

A következő körökben a Guerrieri-Catsburg csata szórakoztatta a nézőket, ami a hetedik helyért zajlott. Végül egy szép előzéssel Catsburg kerekedett felül, kicsit hátrébb pedig Nagy Dani előzte meg Monteirót a 12. helyért.

Coronel megelőzte Nestor Girolamit, majd az argentint Bennani is elkezdte támadni. Ellene már sikeresen védekezett Girolami, így meg tudta tartani az ötödik helyét a verseny végéig, míg Bennanit Catsburg is megelőzte.

A Hyundai tehát sima kettős győzelmet aratott, Azcona, Michelisz sorrendben, Berthon a harmadik, Coronel a büntetése után a hatodik helyre csúszott vissza, Girolami és Catsburg jött be elé. Tassi a 9., Nagy Dani a 11., Boldizs a 13. lett.

A WTCR második, fordított rajtrácsos futama magyar idő szerint reggel 8 órakor kezdődik, a versenyt az Eurosport 1 fogja közvetíteni.

Íme, a 2022-es Brazil Nagydíj menetrendje...