WTCR: A Lynk & Co visszalépett, Michelisz a 4. lett az olasz főfutamon!

Mindössze 11 autó rajtolt el a WTCR olaszországi első futamán, amelyet Nestor Girolami tudott megnyerni Mikel Azcona előtt, Michelisz Norbert pedig a negyedik helyen ért célba.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

Fotót készítette: WTCR

Vasárnap délelőtt rendezték a WTCR olasz főfutamát, ahol Girolami indulhatott az élről, Azcona a második helyről, és a hétvégén két főre fogyatkozó magyar „delegációnak” sem volt oka a szégyenkezésre: Michelisz a harmadik, Tassi a kilencedik helyről rajtolt.

A Lynk & Co autói nem vettek részt a futamon, mivel nem ítélték biztonságosnak a gumikat. A rajtnál Girolami megtartotta a vezetést, Azcona pedig a második helyet, Michelisz pedig bukott két pozíciót, Berthon és Magnus is elment a 2019-es bajnok mellett, míg Tassi a nyolcadik, a Zengő Motorsport-pilóta Robert Huff a 10. helyen állt.

A futam harmadához érve Bennani kocsijáról kezdtek el leszakadni kisebb darabok, ami miatt jelentősen visszaesett, Monteiro pedig az utolsó helyen autózva csúszott ki a pályáról, és az ő autója is megsérült.

Tassi defektet kapott, ezért neki is ki kellett látogatnia a bokszba, miközben az élen továbbra is Girolami, Azcona, Berthon, Magnus, Michelisz volt a sorrend, és Azcona nagyon közel volt Girolami Hondájához.

A nagy melegben aztán Berthon is defektet kapott, és Huff is lecsúszott a pályáról. Előbbi következtében Michelisz a negyedik helyre jött fel. 8 perccel a leintés előtt bejött a pályára a safety car.

A biztonsági autó 2 perccel a verseny vége előtt jött be, így 2 köre maradt még a mezőnynek. Guerrieri kiesett a futam végén, elfüstölt az autója, Girolami pedig győzött Azcona előtt, Magnus lett a harmadik, Michelisz végig támadta, de előznie nem sikerült.

Tassi az 5. helyre futott be, Huff pedig a 8. helyen végzett a Zengő Motorsporttal a vallelungai első futamon. A második verseny 17:10-kor kezdődik majd, és az Eurosport 2 közvetíti.

Mercedes: Majdnem 6 hónappal vagyunk lemaradva...

Így fest a Paul Ricard-i pálya...

Előző cikk WTCR: Michelisz nagyot ment, a top 3-ban végzett az időmérőn!
Következő cikk WTCR: Ezúttal is Lynk & Co nélküli verseny, Michelisz megismételte az eredményét!