Videó: baleset miatt idő előtt véget ért Michelisz második futama

Michelisz Norbert a nyolcadik helyről rajtolt Makaóban, de már az első körben kénytelen volt a boxba hajtani törött jobb első futóművel. A BRC Racing versenyzőjének nem maradt más, mint csapattársát segítse a fináléban.

Michelisz Norbert

WTCR

A második verseny már az első körben véget ért Michelisz számára, köszönhetően Oriola és Ehrlacher komoly ütközésének: Vernay nem tudta kikerülni a spanyolt, akinek Cuprája keresztbe állt a pályán, és az ő Audijába rongyolt bele az 5-ös Hyundai. A balesetben mindkét BRC Racing-autó megsérült, Tarquini is a pitben fejezte be a futamot, amit végül Vervisch nyert Scheider és Muller előtt, tehát az YMR versenyzője ismét dobogóra állt.

Tarquini-nek így 18 pont volt az előnye Mullerrel szemben az utolsó verseny előtt (305 vs. 287), a harmadik Vernay-nak 245 pontja van, ezért ő már nem vett részt a bajnoki küzdelemben.

Előző cikk Vernay-győzelem Makaóban az első versenyen, Michelisz sérült autóval az 5.
Következő cikk Tarquini a 2018-as WTCR-bajnok, Michelisz dobogóval zárta az évet