Tassi a 3. lett a WTCR zolderi szezonnyitóján, Michelisz a legjobb Hyundaiosként a 11.

Nestor Girolami győzelmével, és Tassi Attila 3. helyével remekül kezdte a Honda a WTCR 5 hónapot csúszott 2020-as szezonját a belgiumi Zolderben. Michelisz Norbert a mezőny közepén harcolva értékes pontokat szerzett a Hyundainak.

Tassi Attila remek pozícióból vághatott neki a 2020-as WTCR szezon zoderi versenyhétvégéjének fordított rajtrácsos futamának: a magyar pilóta a 4. helyről rajtolhatott, és meg is előzte az első körön szenvedő Jean-Karl Vernayt.

Tassi nem is adta ki a kezéből a pozíciót, és a rajt-cél győzelmet arató Nestor Girolami, és a 2017-es WTCC bajnok Thed Björk mögött a 3. lett.

Nestor Girolami, ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Honda Civic TCR

Fotó készítője: WTCR

A Honda a remek kezdés ellenére aggódhat a megbízhatósági problémáik miatt, Esteban Guerrieri a 3. körben látványosan elfüstölt a hátsó egyenesben, akit a 7. körben követett Tiago Monteiro is, aki szintén kiesett így a pontszerző helyekből.

A két Honda kiesésének köszönhetően a 12. helyről rajtolva a 11. helyig jött fel Michelisz Norbert, a Hyundai továbbra sem találja a tavalyi tempóját, és önerőből nem jött össze nekik a top10. Michelisz így is a legjobb Hyundaiosként végzett.

Norbert Michelisz BRC Hyundai N LUKOIL Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

A Zengő Motorsport versenyzői közül Mikel Azcona a 16., Boldizs Bence a 17., Kismarty-Lechner Gábor pedig a 19. pozícióban ért célba.

A következő futam 14.15-től kezdődik, amit Magyarországon a Sport 1 közvetít élőben.