Tarquini-győzelem Szlovákiában, Nagy Norbi első dobogója a WTCR-ben

Tarquini egy nagyon magabiztos győzelmet szerzett Szlovákiában, közvetlen Nagy Norbert előtt, aki képes volt maga mögött tartani az óriási tapasztalattal bíró Mullert. A fiatal magyar versenyzőnek ez az első dobogója a WTCR-ben.

Gabriele Tarquini, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

WTCR

Norbert Nagy, Zengo Motorsport Cupra TCR
Top 3 after Qualifying 1: Gabriele Tarquini, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR, Yvan Muller, YMR Hyundai i30 N TCR, Norbert Michelisz, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR
Fabrizio Giovanardi, Team Mulsanne Alfa Romeo Giulietta TCR
Denis Dupont, Comtoyou Racing Audi RS 3 LMS
Tom Coronel, Boutsen Ginion Racing Honda Civic Type R TCR

A második futamot az élről Nagy várhatta a Zengő Motorsport színeiben, közvetlen Tarquini előtt, köszönthetően a fordított rajtrácsnak. A legjobb ötben volt még Lessennes, Vervisch, valamint Oriola. A fiatal versenyző életében először indulhatott az első helyről a WTCR-ben.

Michelisz a 10. kockáról vághatott neki a 9 körös versenynek, aki előtt Comte, Guerrieri, Muller és Filippi foglalt helyet a rajtrácson. Röviddel a start előtt Coronel foghatta a fejét, akinek az autóját technikai gondok miatt le kellett tolni a pályáról.

Eredetileg a 18. helyről startolhatott volna Fulin és Björk között. A kivezető körön történtek problémák a holland autójával. A tapasztalt pilóta az Eurosport kérdésére azt mondta, valószínűleg a gátló tört el, mely miatt végül nem vehetett részt a versenyen.

A rajt meglehetősen sima volt, a mezőny komolyabb probléma nélkül el tudott jönni. Nagy nem startolt rosszul, de Tarquini megelőzte őt, így rövid időn belül visszaesett a második helyre, miközben az idősebb Norbi nem tudott javítani.

A középmezőnyben már az első körökben kialakult egy látványosabb adok-kapok, küzdve a pontszerző helyekért, kihasználván a Slovakiaring jó előzési lehetőségeit. Fullin a 3. körben szállt ki a csatából, amikor egy defekt miatt egyre hátrébb és hátrébb csúszott.

Egy körrel később Vernay a 13. helyről csúszott ki az Audival, melynek volánja mögött az ő reményei is elszálltak a pontszerzésre. Mindeközben Tarquini egyre nagyobb és nagyobb előnyre tett szert, addig a magyar csapattársa a 10. helyen haladt. Az 5. körben Michelisz Ehrlachert előzte meg, amivel felugrott a 9. pozícióba. Nem egész egy körrel ezután a magyar sztárpilótának Guerrieri is megvolt egy szép előzés végén, majd jött Vervisch a 7. helyen.

Bennani és Huff is kiállt a Volkswagennel, ahol a képek tanúsága szerint a fékek adták fel a szolgálatot.

A futamot végül Tarquini nagyon magabiztosan nyerte meg, aki mellett Nagy még nagyobb dicséretet érdemelt, megszerezvén pályafutása első WTCR-dobogóját.

Harmadikként Muller ért célba Oriola, Lessennes és Filippi előtt, majd jön Michelisz a 7. helyen. Ha lett volna még pár kör, Norbi minden bizonnyal még feljebb zárkózik.

A TOP-10-ben végzett még Vervisch, Guerrieri és Ehrlacher.

„Nem volt egy könnyű verseny, mert volt egy kis vízszivárgásunk az autóban és attól tartottam, hogy 2 kör után félre kell állnom, de a srácok azt mondták, hogy rendben lesz, és végül így is lett.” – mondta a verseny nyertese, aki egyúttal a bajnokság éllovasa is.

„Az időmérő edzésem nem volt igazán fantasztikus, de aztán a fordított rajtráccsal ott lehettem a második helyen. Nem volt könnyű lerajtolni Norbit, aki jól jött el, majd egymás mellett mentünk. Én voltam a belső íven, aztán amikor megelőztem, attól a ponttól kezdve csak a saját tempómat mentem.”

„Nem tudtam, hogy mi lesz a hűtéssel, és sosem volt még ilyen problémám, de végül sikerült nyernem, és ez a fontos.”