Muller nyert, Michelisz leszakadt kipufogóval mentette a második futamot

Yvan Muller nyerte a második versenyt Ningbóban Mehdi Bennani előtt, míg Michelisz Norbert sérült kocsival mentette a pontokat és ért be a 9. helyen. Gabriele Tarquini nem szerzett pontot, idő előtt feladta a küzdelmet.

WTCR, Ningbo

WTCR

Michelisz a második időt érte el a vasárnapi időmérőn, így a kilencedik helyről rajtolhatott a második futamon, míg Björk a tízedikről.

„Rendben volt a teljesítményem, valamivel boldogabb vagyok, mint tegnap voltam”- mondta Michelisz. „Sikerült a legtöbbet kihoznom magamból és a kocsiból. Tegnap kicsit magam alatt voltam, amiért elbuktam a pole-t. Jó lehetőség a győzelemre az, hogy az első sorból rajtolhatok, és ez a célom délután. Nem néztem meg az előrejelzést, de valamivel melegebbnek kellene lennie, mint tegnap – felkészültünk rá, nem kellene problémát jelentenie”- mondta a magyar.

A második WTCR-versenyen Bennani és Muller voltak az első sorban, Ehrlacher és Vervisch a másodikban, Dupont és Huff a harmadikban, ez volt a rajtminta elöl. Michelisz csapattársa, Tarquini a hetedik rajtkockából várta a kezdést, Guerrieri volt a nyolcadik pozícióban.

Muller lerajtolta Bennanit, Ehrlacher fogta a harmadik helyet, Michelisz a kilencedik maradt, de megelőzte Björk, ami nem feltétlenül volt jó fejlemény a bajnokság tekintetében. Szabó az első kör végén már a pitben volt, Tarquini szintén, akinek rendesen kapott a kocsija, nyitott motorházzal vesztegelt és ért véget a futama. Berthon a harmadik körben megelőzte Norbit, adott neki egyet közben balról, de az 5-ös Hyundai azonnal visszaelőzte, így ismét a kilencedik volt. A stewardok jelentették, vizsgálják Berthon és Michelisz esetét a történtek miatt.

A negyedik körben ijesztő képsorok: Michelisz kipufogója leszakadt, maga alatt vonszolta a BRC Racing Team autója, de úgy tűnt, mindez nem ok arra, hogy fel kelljen adnia a körözést. Az élen Muller, Bennani, Ehrlacher, Vervisch, Dupont volt a sorrend, a francia kényelmes előnnyel haladt az első helyen. Michelisz a kilencedik helyet őrizte, próbálta túlélni a versenyt, elég nagy rés alakult ki közte és a nyolcadik Huff között.

Féltávhoz érve már 2.5 másodperc magasságában táncolt Muller előnye, nem sok esemény tarkította a versenyt. Guerreri változtatott ezen, merész előzéssel elment Dupont mellett, átvéve az ötödik helyet. Micheliszt nem engedte el Berthon, folyamatosan ott leskelődött a Hyundai mögött.

A 10. körben Ehrlacher és Vervisch vívtak, kemény csata után maradt a sorrend a harmadik és negyedik helyen. A 11. körben érkezett a hír, Micheliszt vizsgálják pályaelhagyás miatt, a 20-as kanyarban történt az incidens.  A 12. körben ismét Ehrlacher és Vervisch csatázott, a Honda keresztbe állt, mindketten több helyet veszítettek, Michelisz mellett pedig elment Berthon, így a 10. helyre csúszott vissza a magyar.

Az új sorrend az utolsó körre: Muller, Bennani, Guerrieri, Dupont, Björk, Huff, Vervisch, Berthon, Michelisz és Oriola az első tíz, Ehrlacher kipörgött, Mával találtak egymásra.

Befutó: Muller, Bennani, Guerrieri, Dupont, Huff, Vervisch, Björk, Berthon, Michelisz és Oriola az első tíz, a svéd veszített két helyet az utolsó körben.

Összesen hatan estek ki a második futamról, köztük a két Zengő-pilótával. Muller átvette a vezetést összetettben, 14 pont az előnye Tarquini előtt (232 vs. 218), aki pont nélkül maradt. Björk 203 ponttal a harmadik, Michelisz 184-gyel a negyedik a főfutam előtt.

Előző cikk Björk a pole-ban, Michelisz 2. a vasárnapi időmérőn
Következő cikk Björk domináns győzelme Kínában, Michelisz ötödik lett a sérült autójával