Michelisz és Tassi az első sorból indulhat a fordított rajtrácsos futamon Pau-ban!

Néstor Girolami csapattársát, Esteban Guerrierit megelőzve szerezte meg az első futam pole pozícióját a Pau-Ville utcáin rendezett eseménydús kvalifikáción, míg Michelisz Norbert és Tassi Attila az első sorból indulhat a második futamon.

f1cb6c512e01fee66c574dff26144948

Girolami volt a leggyorsabb a Q3-as szétlövés során, miután a Q2-t megszakította Thed Björk súlyos balesete. A svéd csúnyán összetörte a Lynk & Co autóját, szerencsére sértetlenül szállt ki. A 30 perces Q1-es edzésen Mikel Azcona vezette az időmérőt Girolami, Gilles Magnus, Guerrieri és Ma Csing-hua előtt.

A Q1 során a legjobb 12 továbbjutott a Q2-be, hat versenyző viszont lemaradt a továbbjutásról. Őket Rob Huff vezette a Zengő Motorsport Cuprájával, a brit pilóta mindössze 0,063 másodperccel volt lassabb, mint Santiago Urrutia, aki a tizenkettedik időt futotta. Az uruguayi mindkét szabadedzésen a leggyorsabb volt, így arra számíthatott, hogy a kvalifikáció eredményesebb lesz a számára, mint amilyen lett.

A Q2 három perc után félbeszakadt, amikor Thed Björk a 13-as kanyarban a falnak csapódott, ami a Lynk & Co-t tovább dobta a pálya túloldalán lévő korlátnak. Az autó átszakította a korlátot és visszapattanva a pálya közepén állt meg, egy vak kanyar kijáratánál. A két másik Lynk & Co-s épphogy elkerülte őt. Természetesen érkezett a piros zászló és az edzést félbeszakították.

A hosszú takarítás után Guerrieri hamar az élre állt egy fantasztikus körrel. A másik négy versenyző, aki bejutott a Q3-as szétlövésbe Berthon, Girolami, Müller és Ma volt. A frusztrált Ehrlacher épphogy lemaradt a hatodik hellyel, ahogyan a szabadedzéseken remeklő Urrutia sem lehet elégedett a hetedik rajtkockával.

Azcona csalódottan csak a nyolcadik helyre kvalifikálta magát, megelőzve Tassi Attilát és Michelisz Norbertet, aki a tizedik hellyel a második futamra megszerezte a pole pozíciót. Michelisz Hyundai-ja megsérült, amikor a 2-es kanyarban a korlátot súrolta, de csapata leragasztotta a karosszériát, így visszatérhetett a pályára, hogy megszerezze a tizedik hellyel járó pole-t.

Hiába kezdte Guerrieri elsőként a Q3-at és hiába futott kiváló kört, ugyanis csapattársa, Girolami 0,154 másodperccel volt gyorsabb nála. Az utánuk következő Ma nem tudott jó kört futni, így Müller fél másodpercet adva neki megszerezte a harmadik helyet, de Berthon is jobb időt futott a kínainál.

Így tehát Girolami került az főfutam első rajtkockájába Guerrieri, Müller, Berthon és Ma előtt, míg a fordított rajtrácsos futamon Michelisz indulhat Tassi, Azcona, Urrutia és Ehrlacher előtt.

Fotó: Michelisz.hu

Előző cikk Hivatalos: Nagy Dani visszatér a WTCR-be a Zengővel!