Michelisz az utolsó pillanatban lépett fel a zandvoorti dobogóra

Hatalmas kavarás után Thed Björk győzött Yann Ehrlacher előtt a hollandiai harmadik futamon, Michelisz Norbert a célegyenesben előzött a harmadik helyért.

Frédéric Vervisch, Comtoyou Team Audi Sport Audi RS 3 LMS, Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

WTCR

A zandvoorti harmadik futamon Yann Ehrlacher indult az élről Thed Björk és Michelisz Norbert előtt, az időmérőn hatalmas időt futó Yvan Müllert diszkvalifikálták, miután a francia túllépte a megengedett turbóteljesítményt. Björk Erlachert, míg Augusto Farfus Micheliszt rajtolta le, Tarquini remekül rajtolt, több helyet lépett előre. Tassi Attila a 22. heyre esett vissza.

Müller az első pillanattól támadta Micheliszt, míg a mezőnyben Coronelt Monteiro előzte meg. Ehrlacher a második körben megelőzte Björköt, míg Farfus kicsit lelassult, így a csatázó Michelisz-Müller párost kezdte feltartani. A mezőny nem szakadt szét, az élen álló Lynk & Cók sem tudtak jelentős előnyre szert tenni. A hatodik körben Ehrlacher, Björk, Farfus, Michelisz, Müller, Azcona, Krisztoffersson, Guerrieri, Tarquini, Catsburg volt az első tíz sorrendje.

Érdekes rádiós beszélgetésre került sor, amelyben Ehrlachert arra utasították, hogy engedje el Björköt, mert az ő autója jobb teljesítményre képes, az élen álló francia nagyon kiakadt, és eszébe sem volt átadni az első helyet Björknek. Végül a 9. körben átadta a vezetést csapattársának, de a rádión egyértelműsítette, hogy mi erről a véleménye.

Leuchter autója lassult le a 10. körben, a 12. helyről esett ki. Az élmezőnyben kicsit csillapodtak a kedélyek, az élen nem volt újabb csapatutasítás, Michelisz pedig tartani tudta a negyedik helyet Müller előtt. Tassi továbbra is a 23. helyen haladt. A legnagyobb csata Vernay 15. helyéért zajlott, Priaulx és Vervisch igyekezett mindent megtenni az utolsó pontszerző helyért.

A hajrá kezdetén Huff és Catsburg csapott össze a 10. pozícióért, előbbi előzni tudott, és aztán visszaverte az ellentámadást is. Az élen már nem volt változás, Björk magabiztosan tartotta az első helyet Ehrlacher előtt, Farfus harmadik helyét az utolsó pillanatig sem veszélyeztette semmi a futamon, azonban az utolsó egyenesben Michelisz előzött, és így a dobogón végzett, mögötte Farfus, Müller, Azcona, Krisztoffersson, Guerrieri, Tarquini, Huff volt az első tíz sorrendje.