Guerrieri nyerte a második edzést Marrakeshben, Michelisz bajban

Sajnálatos módon ez egy újabb olyan edzés volt, amikor az egyik magyar pilóta bajba került, ráadásul Michelisz Norbert már az edzés legelején kiszállt a játékból egy technikai hiba miatt.

Gordon Shedden, Audi Sport Leopard Lukoil Team Audi RS 3 LMS

Az első WTCR edzéshez hasonlóan maradtak a vizesebb körülmények a pályán. A különbség az volt, hogy az újabb esőzések miatt valamivel nehezebbek voltak a pályafeltételek, bár ez az utolsó harmadban drasztikus javulásnak indult, így a köridők is nagyot ugrottak előre.

Pár perccel a zöld jelzés után Michelisz autója megállt a harmadik szektorban. A Hyundai egyszerűen megadta magát, ami miatt piros zászló volt érvényben, így csak később folytatódhatott a tréning, hiszen Norbi gépét el kellett vinni az útból.

Jó hír volt viszont, hogy a Zengő Motorsport mindkét autójával tesztelni tudott. És noha nem volt sok idejük arra, hogy megjavítsák Szabó Dávid Zsolt gépét, amit a magyar pilóta tört meg az FP1-en, elkészültek a csomaggal, így sok adatot gyűjthettek az időmérő előtt.

A technikai probléma miatt Michelisz lett a leglassabb magyar versenyző, aki 9.7 másodperccel maradt el az argentin riválisa által autózott legjobb időtől. Szabó a 22. helyen végzett, miközben közel 2 másodperccel volt lassabb Guerrieri-hez képest. A magyar kontingens legjobbja most Nagy Norbert volt a 17. helyen. Az ő hátránya 1,6 másodperc volt.

Az élen ezúttal is minimális volt a különbség. A második Yann Ehrlacher a másik Münnich Motorsport által felkészített autóval szinte ugyanazt a köridőt rakta össze, mint a leggyorsabb csapattársa. A harmadik helyen az FP1-et megnyerő WTCC-bajnok Thed Björk (Hyundai) végzett 0,3 másodperces hátrányban, majd jön Gabriele Tarquini (Hyundai), Pepe Oriola (Cupra), Jean-Karl Vernay (Audi) és Rob Huff (VW). Ők heten 1 másodpercen belül voltak egymáshoz.

A TOP-10-ben még Aurélien Comte (Peugeot), Benjamin Lessennes (Honda) és Gordon Shedden van ott az Audival.

A legjobb tízen kívül találjuk még többek között James Thompsont, Yvan Mullert, Tom Coronelt és Mehdi Bennanit is.