Comte a pole-ban, Michelisz 8. az első időmérőn

Aurélien Comte autózta a legjobb időt Szuzukában, a WTCR első időmérőjén, míg a Hyundaiok tehetetlenek voltak a könnyű riválisokkal szemben. Michelisz Norbert a nyolcadik rajtkockát szerezte meg.

Aurélien Comte, DG Sport Competition Peugeot 308 TCR

Fotót készítette: WTCR

A félórás első időmérő rögtön piros zászlóval kezdődött, mert Homola, aki a leggyorsabb volt az FP1-en, eltalálta a gumibálát a 4-es kanyarban. A Peugeot 308 nem sérült komolyan, a szlovák folytatni tudta a körözést Szuzukában.

Ezt követően záporoztak a gyors körök, Ceccon, Guerrieri, Comte volt a sorrend, Michelisz egy hatodik idővel nyitott 2:12.258 révén, hátránya hat tized felett volt. A Hyundai továbbra is a legnehezebb 1325 kilóval, az Audik 1325 kilóval mérlegelnek, a Hondák 1305 kilóval a dobogó alsó fokán vannak súly tekintetében. Tíz perccel a kezdést követően így festett az első tíz sorrendje: Ceccon, Guerrieri, Comte, Muller, Bennani, Michelisz, Panis, Huff, Oriola, Homola.

A második körökre komoly vonat alakult ki a pályán, Michelisz nem is tudott javítani, 2:12.731 alatt ért körbe, miközben Comte 2:11.536-tal állt az élre, megerősítve a teljesítménykiegyenlítő súlyok kellemes hatását. Michelisz lecsúszott a nyolcadik helyre, Tarquini volt a legjobb hyundaios a negyedik pozíció révén. Muller a negyedik, Björk csak a 16. volt az utolsó próbálkozások előtt. A Zengő Motorsport versenyzői az utolsó két helyet őrizték ekkor a 25 fős mezőnyben, a visszatérő Monteiro a 21. helyen állt.

Négy perccel a leintés előtt zsúfolt képek Szuzukában, Hyundaiok, Hondák egy rakatban, mindenki taktikázott, hogyan kellene felfutni az utolsó gyors körre, Michelisz vezette fel a sort, mögötte Björk haladt a vonatban. Az 5-ös Hyundait terelgető magyar nem tudott javítani,a  második szektorban már plusz hat tizedre volt, a pályát is elhagyta kicsit, maradt a nyolcadik pozícióban.

TOP 10: Comte (2:11.536), Ceccon, Guerrieri, Ehrlacher, Tarquini, Muller, Bennani, Michelisz, Vernay, Homola. Björk csak a 17. lett, Monteiro a 20., Szabó és Nagy zárták a sort a rajtrács végén.

A második időmérőt szintén pénteken rendezik, magyar idő szerint 8:30-kor.

Előző cikk Tassi: a semmiből felbukkant Borkovic, és kilökött a sóderágyra