A Zengő Motorsport versenyzője győzött, a magyarok balszerencsések voltak a WTCR második futamán

A Zengő Motorsport spanyol versenyzője, Mikel Azcona mahabiztosan győzött a WTCR második hétvégi futamán. A második spanyolországi futamot Michelisz Norbert a bokszutcából volt kénytelen kezdeni, míg Boldizs Bence technikai hiba miatt nem tudott rajthoz állni.

96 Azcona Mikel (esp), Zengo Motorsport, Cupra Leon Competicion TCR, action during the 2020 FIA WTCR Race of Germany, 2nd round of the 2020 FIA World Touring Car Cup, on the Nurburgring Nordschleife, from September 24 to 25, 2020 in Nurbug, Germany - Photo Clément Marin / DPPI

Fotót készítette: WTCR

A magyar versenyzők számára rosszul indult a WTCR második spanyolországi futama: Boldizs Bence autóját a felvezető körön el kell vontatni, miután áramellátási problémái akadtak.  Michelisz Norbert autóját egészen a rajt kezdetéig szerelték, miután a címvédő autója már az első versenyen sem tűnt tökéletesnek.

A 10 körös versenyt a Zengő Motorsport színeiben induló Mikel Azcona kezdte az élről, mögüle Luca Engstler és Gabriele Tarquini indulhatott. A magyarok közül Tassi Attila a 19. helyről, Kismarty-Lechner Gábor a 20. helyről rajtolhatott. Michelisz Norbert a bokszutcából kezdhette a versenyt, Boldizs Bence sajnos nem tudott elindulni.

A rajtot az élről induló Azcona kapta el a legjobban, és magabiztosan fordult el elsőként. A két Hyundai-t lerajtoló Yvan Müller egészen a második helyre tornászta fel magát. Tassi Attila a 17., Michelisz Norbert a 19. volt a verseny elején.

Az első futamot megnyerő Vernay autója az első kör végén megállt. Legjobb magyarként Tassi Attila a 15. helyig jött előre, Kismarty-Lechner Gábor pedig a 17. volt. A kezdetben lassú tempót autótó Michelisz Norbi elkezdett közeledni a többiekhez, ekkor a 18. helyen állt, hátránya azonban már 13 másodperc volt az előtte lévő honfitárshoz képest.

Norbert Michelisz BRC Hyundai N LUKOIL Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

Fotó készítője: WTCR

Az élen a helyzet a 10 körös futam féltávjánál változatlan: Azcona 2 másodperccel vezetett Yvan Müller előtt, akit Urrutia, Berthon és Gabriele Tarquini követett.

Úgy tűnik, Michelisz Norbert autója a kezdeti nehézségek után életre kelt: a magyar versenyző több másodperccel autózott gyorsabban az előtte lévőknél, és feljött a 17. helyre. Tassi Attila a 14., Kismarty-Lechner pedig a 15. helyen haladt.

Az utolsó előtti körben a pontszerző helyen haladó Kismarty-Lechner a futam feladására kényszerült. Michelisz így a 15. helyre jött fel, a 14. Tassi Attila mögé.

A verseny végéig nem történt változás, így a Zengő Motorsport versenyzője, Mikel Azcona nyerte a hétvége második futamát. A további sorrend: Yvan Müller, Urrutia, Berthon és Tarquini.