Vernay a pole-ban, a Hyundaiok kiestek a Q1-ben

Jean-Karl Vernay szerezte meg a pole-t hétfőn Zandvoortban, miközben a négy Hyundai ismét a rajtrács második felében kötött ki.

Jean-Karl Vernay, Audi Sport Leopard Lukoil Team Audi RS 3 LMS

WTCR

Mint ismeretes, Michelisz 10 helyes rajtbüntetést kapott a vasárnap történt baleset miatt, ezzel végképp elszállt minden remény egy jobb szereplés érdekében – nem beszélve arról, hogy a Hyundaiok eleve gyengélkednek Zandvoortban az aktuális BoP miatt, ami emelt hasmagasságot és visszatekert motort is jelent.

A második WTCR-időmérő a megszokott Q1-Q2-Q3 lebonyolítás szerint zajlott, a legjobb 12 jutott tovább a Q2-be, majd a legjobb öt fut egy-egy kört a harmadik felvonásban. Először Guerrieri adta meg az alaphangot 1:45.624-gyel, majd Lessennes és 1:45.554-gyel vette át az első helyet. Vernay már bement ’45 alá, (1:44.491) mögötte Ehrlacher és Vervisch sorakoztak fel. Vernay Audijában motort cserélt a csapat vasárnap este, ami azt jelentette, hogy az utolsó pozícióból vághat neki a fordított rajtrácsos versenynek. Michelisz a 17. helyen tartózkodott a Q1-ben, percekkel a leintés előtt.

Michelisz a 20. idővel búcsúzott a Q1-ben, csapattársa a 22. lett, Nagy a 23., Szabó a 26. pozíciót szerezte meg az első menetben. Muller a 18., Björk a 19. helyeken zárták a Q1-et.

Továbbjutók a Q2-be: Vernay, Huff, Vervisch, Ehrlacher, Guerrieri, Shedden, Oriola, Bennani, Filippi, Panis, Thompson, Comte.

Vervisch 1:44.205-tel futotta meg az első helyet érő időt, akit Shedden, Guerrieri, Bennani és Vernay követett az első ötben. Vervisch megtartotta az első helyet a Q2 végén, Huff, Vernay, Shedden és Guerrieri ment még tovább a Q3-ba. Thompson 10. helye azt jelentette, az övé a pole a fordított rajtrácsos futamra.

A Q3-ban Guerrieri lett volna az első, de kiszállt a kocsiból, nem vágott neki a mért körnek, ami azt jelentette, hogy az ötödik helyről rajtolhat az első versenyen. Shedden 1:44.590-es ideje volt az első mérce a Q3-ban, amin Vernay nagyot faragott, 1:43.994-et tett oda. Huff a második helyre fért be 1:44.453-as körével, amikor már csak Vervisch volt hátra, de neki megállt az autója a pályán még a mért köre előtt.

A Q3 sorrendje, azaz TOP5 a második futamra: Vernay, Huff, Shedden, Vervisch, Guerrieri.

TOP10 az időmérőn: Vernay, Huff, Shedden, Vervisch, Guerrieri, Ehrlacher, Bennani, Oriola, Comte, Thompson.

Előző cikk Nagyon nehéz verseny vár Micheliszre: 10 helyes rajtbüntetés
Következő cikk Comte lerajtolta Thompsont és nyert a WTCR 2. futamán, vert mezőnyben a Hyundai