Ehrlacher nyert Zandvoortban, Michelisz és Muller ismét egymásra találtak

Yann Ehrlacher nyerte az első versenyt Hollandiában, amit rögtön meg kellett szakítani Michelisz Norbert és Yvan Muller balesete miatt. A négyszeres világbajnok rendkívül mérges volt riválisára.

Race winner Yann Ehrlacher, ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Honda Civic Type R TCR

WTCR

A pole-ból Huff rajtolt az első zandvoorti WTCR-versenyen, mellőle Ehrlacher kezdhetett a Hondával. A Hyundaiok a mezőny második felében tanyáztak, Michelisz a rajtbüntetéssel együtt a 19. kockába állhatott fel. A rajtrács első fele a futamra: Huff, Ehrlacher, Shedden, Vernay, Lessennes, Berthon, Comte, Coronel, Vervisch, Guerrieri. Muller a 21. helyről rajtolt, Tarquini a 24. rajthelyről várta a kezdést, előtte Nagy állt fel a Cuprával. Szabó autót tört az időmérőn, ő a 26. pozícióból rugaszkodott el.

A rajt elég érdekesen alakult, mintha többen is kiugrottak volna, így Ehrlacher vette át az első pozíciót, mögötte Comte fogta a második helyet, a harmadik helyen Huff. Majd következett az a baleset, aminek piros zászló és hosszabb szünet lett a vége: Muller kívülre került Michelisznek egy balosban, aki az első felvételek alapján leterelte a francia kocsiját, végül a fehér Hyundai a szalagkorláton állt meg, a magyar kocsija pedig mellette, kitört kerékkel. A versenyt meg kellett szakítani, a mezőny visszahajtott a rajtrácsra és felvették a pozíciókat. Közben ment a vita, hogy vajon kik ugrottak ki a rajtnál, mert feltűnően kaotikus volt a kezdés.

A verseny hivatalosan a második körben állt meg, a sorrend a rajtrácson: Ehrlacher, Comte, Huff, Shedden, Lessennes, Vervisch, Vernay, Guerrieri, Coronel, Bennani. Coronel szerint „zűr volt” a rajtnál, azt pedig természetesen nem tudja, mi történt Micheliszékkel, ő előttük volt. Homola elmondta, „első sorból” nézte végig a dolgot, hiszen közvetlenül Micheliszék között haladt, „több tényező kellett a balesethez, de szerinte versenybaleset lehetett”. A verseny jó félórát állt, ennyi időre volt szükség, mire eltakarították a két roncsot is kozmetikázták a szalagkorlátot. Nagy a 22., Szabó a 23. helyen parkolta le a Cuprát a rajtrácson a baleset után.

Muller az újraindítás előtt kifejtette, „kár ilyesmit csinálni, összetörni a kocsit a 20. helyért”. „Nem tudom, miért tette, de így tett. Most az érdekel leginkább és arra koncentrálok, hogy meg tudják szerelni az autót holnapra”.

Az újraindítás után Ehrlacher, Comte, és Huff volt az első három sorrendje, Lessennes és Vernay az első ötben. Vervisch a pálya szélén parkolta le az Audit, Lessennes pedig letöltötte az áthajtásos büntetését, amit a kiugrásért kapott Van Oranjével egyetemben. Első helyen továbbra is Ehrlacher rótta a köröket Zandvoortban, mögötte Comte és Huff haladtak, Shedden, Vernay és Guerrieri az első hat. A versenyen nem sok minden történt, vonatozott a mezőny a szűk holland pályán. Tarquini a kilencedik körben kiállt a boxba, vélhetően értelmetlennek tartotta a bemutatózást a mezőny végén.

A 10. körben Shedden betette az Audit Huffnak a célegyenes végén, de a világbajnok jött ki jobban a csatából, fogta a harmadik helyet. Oriola feladta a versenyt a 11. körben, majd ismét biztonsági autó kellett, köszönhetően Szabó és Giovanardi párharcának, aminek végeredményeként az Alfa Romeo a betonfalban kötött ki.

A mezőnyt még két körre engedték el: Ehrlacher nyert, Comte a második, Huff a harmadik helyen ért célba. Shedden a negyedik, Vernay, Guerrieri, Coronel, Bennani, Berthon és Panis az első tíz. Szabó a 16., Nagy a 17. helyen hozta be a Cuprát vasárnap.