Guerrieri és Monteiro is Hondával indul a WTCR-ben

Ugyanolyan autóval, de más csapatnál indul a WTCR-ben Esteban Guerrieri és Tiago Monteiro. A Honda Civic TCR-t az olasz JAS Motorsport építi a csapatok számára.

Pole position for Esteban Guerrieri, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC with Tiago Monteiro, Ho

Monteiro tavaly nem tudott teljes évet abszolválni a WTCC-ben a barcelonai tesztbaleset miatt, így később Tarquini és Guerrieri ugrott be helyette. Monteiro 2018-ban a Boutsen Ginion Racinggel folytatja karrierjét, míg Guerrieri a Münnich Motorsport kötelékében bizonyíthat az új túraautó-világkupában. A 41 éves Monteiro 11 győzelmet aratott a WTCC-ben, 44 alkalommal állhatott dobogóra a vébén, a TCR-ben már nyert futamot a Boutsen Ginion Racinggel. A 33 éves Guerrieri rajt-cél győzelmet aratott Katarban a Hondának, végül a negyedik helyen zárt összetettben.

Az új Civic TCR-t a JAS tervezte és építette, januárban debütált élesben egy Dubaiban rendezett 24 órás verseny keretében. A JAS technikai támogatást is fel tud kínálni a csapatok számára, ami helyszíni alkatrészellátást és technikai asszisztenciát jelent.

Monteiro elmondta, nagy öröm számára, hogy továbbra is a Honda-család tagja lehet, folytatódhat a 2012-ben megkezdett közös munka. Megjegyezte, „hihetetlen kemény” volt az elmúlt hat hónap számára, de már minden remek úton halad ahhoz, hogy visszaüljön egy versenyautóba.

A WTCR első szezonja április 7-8. között kezdődik Marrakeshben, összesen 10 versenyhétvégét rendeznek idén.