Muller nyerte az első futamot a Nordschleifén, Michelisz lecsúszott a dobogóról

Rob Huff rögtön az első körben megelőzte Michelisz Norbertet, és ugyan a magyar versenyző keményen támadta a riválisát, nem sikerült beszúrni a Hyundait. Yvan Muller és Thed Björk kettős győzelmet arattak a YMR-nek.

Cars in pitlane

Az időmérő után hárman is rajtbüntetést kaptak – Rast, Shedden, és Lessennes -, és Micheliszt is vizsgálták, miszerint esetleg túl gyorsan hajtott sárga zászló alatt, de ő megúszta a büntetést. Rast a tízhelyes büntetés után csak a 15. helyről vághatott neki az első versenynek a több mint 25 km hosszú pályán. Shedden a 17. helyre került a szintén tízhelyes büntetés révén, míg Lessennes három helyet kapott pluszba, amiért feltartott egy kollégát – ezért a 11. rajtkockát foglalhatta el.

Az élen maradt a Björk-Muller-Michelisz trió, a negyedik helyen Guerrieri, az ötödik helyről Huff vágott neki a menetnek. Michelisz csapattársa, Tarquini a hatodik pozíciót kaparintotta meg az időmérőn. A Zengő Motorsport csak egy autóval tudott felállni a rajtrácsra, ugyanis Szabó a boxutca kijáratában leparkolta a füvön a Cuprát.

Muller jól és keményen rajtolt, átvette az első helyet csapattársától, Michelisz fogta a harmadik helyet, mögötte pedig Huff nézelődött szorosan a Golfban. Vernay a negyedik, Tarquini az ötödik helyen haladt. Huff nem várt sokáig, már az első kör elején megelőzte Micheliszt. Tarquini az első kör végén a korlátnak csapta a Hyundait, ezzel véget is ért a futama – előtte Vernay, Vervisch, és Rast helyezték nyomás alá az olaszt.

Nem sokkal később, még a második körben Vervisch is kiesett, füstöt eregetett az Audi RS3 LMS. Michelisz körben a negyedik helyet fogta Huff mögött, hátránya 1 másodperc felett volt az élen álló Mullerrel szemben, és az előtte haladó brit világbajnok sem volt támadási „körzeten belül”. A második kör végéhez érve Norbi benézett Huff mellé a hosszú egyenesben, de a világbajnok visszazárt a kanyarban, visszaállt az előző sorrend.

A harmadik, egyben utolsó körnek Muller-Björk-Huff-Michelisz felállással vágott neki az élmezőny. Vernay, Rast és Shedden követték őket, Coronel a nyolcadik pozíciót tartotta a Zöld Pokolban, mialatt öt kiesőt számolt a verseny Szabóval együtt. Az első négyes két táborra szakadt: Björk kergette a csapattársát, Michelisz Huffon próbált meg fogást találni, ugyanúgy bebújt a Volkswagen mellé, de ezúttal sem sikerült a manőver.

Muller nyert, Björk a második, Huff a harmadik lett, míg Michelisz a negyedik helyen ért célba a WTCR idei hetedik versenyén. Muller legutóbb 2016-ban nyert versenyt Japánban. Összetettben Tarquini vezet 118 pontja révén, Muller a második 104 egységgel. Michelisz a harmadik 89 pontjának köszönhetően.

TOP 10 az első versenyen: Muller, Björk, Huff, Michelisz, Vernay, Rast, Shedden, Oriola, Coronel, Lessennes.

Előző cikk Björk pole-ban, Michelisz a 3. helyről rajtol ma este a Nordschleifén
Következő cikk Huff: köszönöm, Norbi, életem egyik legjobb versenye volt