WTCR: Michelisz és Nagy Dani a pole-ban a Hungaroringen!

Michelisz Norbert duplázott, szombat után vasárnap is megszerezte az első rajtkockát a WTCR hungaroringi hétvégéjén. A fordított rajtrács révén a M1RA-val induló Nagy Danié a másik pole.

Norbert Michelisz, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

WTCR

A vasárnapi WTCR-időmérő a megszokott Q1, Q2, és Q3 szerint épül fel, Ehrlacher 1:53.338-as körrel adta meg az alaphangot, mögötte Guerrieri sorakozott fel másodikként. Tarquini több mint 3 tizedet faragott ezen az időn, Michelisz mögötte sorakozott fel 1:53.017-tel, három ezredre csapattársától.

Guerrieri fokozta a tempót, bement ’53 alá 1:52.967-tel, mögötte Tarquini, Michelisz és Ehrlacher, Muller volt az első öt sorrendje. A Q1 végül Muller, Guerrieri, Tarquini, Michelisz és Lessennes sorrendben ért véget.

Négy magyar jutott tovább, egyedül Szabó Zsolt esett ki a Q1-ben, valamint olyan nevek, mint Vernay, Björk, és Shedden. Björk elmondta, először a sárga zászló miatt nem tudott mért kört futni, majd hibázott, lefújta az adott menetet. „Egyszerűen egy sz*r időmérő volt”- foglalta össze.

TOP 12 és továbbjutók a Q2-be: Muller, Guerrieri, Tarquini, Michelisz, Lessennes, Ehrlacher, Bennani, Thompson, D Nagy, Huff, N Nagy, Tassi.

A Q2-ben Tarquini tette oda magát elsőként, de Michelisz rögtön reagált, 1:52.176-ot tett oda, amivel 206 ezredet adott csapattársának. Guerreri 6 tizedre volt a harmadik helyen, Ehrlacher már közel hét és fél tizedre. Nagy Dani a nyolcadik, Nagy Norbi a 10., Tassi Attila a 12. helyen állt az utolsó körök előtt. Tassi túl későn hajtott ki a pályára, ezzel már nem tudott még egyszer nekifutni a Q2-ben, elesett a lehetőségtől.

Q2 kiesők: Muller, Thompson, Bennani, Nagy Dani, Huff, Nagy Norbi és Tassi. Ezzel Huffé a pole az első versenyen a fordított rajtrács miatt, Nagy Dani rajtolhat majd a második pozícióból – egészen addig volt így, amíg érkezett a hír, hogy elvették Huff körét. Ezzel Dani örökölte meg a pole-t, Tassi pedig mégis megkapta a második mért körét, amivel a kilencedik lett a Q2-ben. Ennek köszönhetően Nagy-Tassi első sor a vasárnapi első versenyen.

Legjobb öt, akik továbbmentek a Q3-ba: Michelisz, Tarquini, Guerrieri, Ehrlacher és Lessennes, tehát két Hyundai és három Honda a szétlövésben. Lessennest rosszkor küldte pályára a csapat, túl későn hajtott ki a boxból a Q3-ban, így a belga nem futhatott mért kört, az ötödik hely lett az övé.

Ehrlacher sem volt veszélyes a Hyundai versenyzőire, 1:53.366-os kört tett le az asztalra kisebb hibákkal. Guerrieri a második szektorban már 5 tizedet faragott a csapattárs idején, végül három tizeddel volt gyorsabb, ami 1:53.023-as kört jelentett.

Tarquini hozta a lila szektorokat, 216 ezreddel verte meg Guerrierit, 1:52.807-es kört futott az olasz versenyző, megszerezve az előzetes pole-t úgy, hogy már csak csapattársa, Michelisz hajtott pályára utána. Az első szektorban 73 ezred volt Norbi hátránya, a másodikban 170 ezreddel gyorsabb, végül 442 ezreddel futott jobb kört, mint Tarquini, köre 1:52.365-ben állapodott meg.

Első öt sorrendje: Michelisz, Tarquini, Guerrieri, Ehrlacher, Lessennes.

Michelisz elmondta, briliáns volt a kocsi, végig tiszta köröket futott, és egyetlen dolga volt a Q3-ban, miután látta a többiek köreit: hiba nélkül végigmenni.

Előző cikk WTCR: egyelőre nem működik a Honda Tassi alatt
Következő cikk Nagy Dani második a rajt-cél győzelmet arató Huff mögött a WTCR 2. futamán!