WTCR: Ehrlacher nyert, Michelisz egy 3. hellyel mentette a napot

A Hyundai helyett a Honda tarolt a szombati versenynapon, köszönhetően Yann Ehrlacher és Esteban Guerrieri kettős győzelmének. Michelisz Norbert az ötödik helyre esett vissza rajt után, de végül dobogóra állhat a Hungaroringen.

Norbert Michelisz, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

WTCR

A mezőny elején és végén egyaránt magyar versenyző volt, hiszen Michelisz kezdett a pole-ból, Szabó pedig a 27. rajtkockából vághatott neki az első futamnak. Guerrieri legjobb hondásként a második kockából rajtolt, Björké volt a harmadik rajthely, akit Tarquini követett negyedikként. Nagy Dani a hetedik helyről kezdhetett Lessennes öthelyes büntetése révén.

A rajtból Guerrieri jött ki jól, maga mögé utasította Micheliszt, ezzel elsőként érkezett meg az 1-es kanyarba, majd a további helyezkedések után Michelisz visszaesett a negyedik helyre. Ehrlacher megelőzte csapattársát, ezzel a két Münnich Honda került az élre, Muller a harmadik, Michelisz a negyedik helyet fogta.

A harmadik körben Norbi támadta Mullert, egymás mellett fordultak a 2-esben, de a francia tartotta a harmadik helyet. Nagy Dani fogta a hetedik helyet, közben Nagy Norbi a pitbe hajtott, leszerelt bal első kerékkel vizsgálódott a Zengő Motorsport.

Norbi az ötödik körben újabb támadást intézett Muller ellen az 1-es kanyarban, belülről érkezett, de túl nagy volt a lendület: a bukótérből hajtott vissza és ismét a négyszeres világbajnok mögött találta magát. Az élen Ehrlacher és Guerrieri védték az 1-2-őt a Hondának és a Münnich Motorsportnak, 1.1 másodperc választotta el a duót.

Michelisz nem engedett a szorításból, a hetedik körben kívülről pillantott be Muller mellé, de ezúttal sem tudta pozíciócserére váltani a kísérletet. Ehrlacher, Guerrieri, Muller, Michelisz, Huff, Tarquini, Nagy, Vernay, Björk és Lessennes volt az első tíz sorrendje a féltáv után.

Az első kettő teljes nyugalomban haladt az élen, mialatt Michelisz a negyedik helyen fárasztotta Mullert, de nem tudott elég közel kerülni a másik hyundaioshoz – egészen a 11. körig, amikor Norbi a célegyenesben végigkísérte belülről Mullert, fogta a belső ívet, és harmadikként hajtott ki az 1-es kanyarból. Ezzel ki is alakult a befutó sorrendje a 12 körös első versenyre.

TOP 10 az első WTCR-versenyen: Ehrlacher, Guerrieri, Michelisz, Muller, Huff, Tarquini, Nagy, Vernay, Björk és Lessennes.

Tassi a 19. helyen végzett, Szabó Zsolt a 22. pozícióban, Nagy Norbi az első körben kiállt. Összesen öten fejezték be idő előtt a futamot.

Előző cikk Michelisz a pole-ban a WTCR szombati időmérőjén!