Jelentés az időmérőről

Hyundai-úthenger a vasárnapi WTCR-időmérőn: Tarquini a pole-ban, Michelisz 3.

A tegnapi naphoz hasonlóan ismét a Hyundai diktálta a tempót a WTCR szezonnyitóján, Marrakesben, a dél-koreai márka négy versenyzője lefoglalta az első két sort a vasárnapi két futam rajtsorrendjét eldöntő időmérőn.

Race winner Gabriele Tarquini, BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR

A vasárnapi két WTCR-futam előtt újabb időmérőt rendeztek, ami alapján összeállt a délutáni két rajtrács. Michelisz tegnap a kigyulladó motorral történtekig kiválóan ment és vezetett, és utána is csak Thed Björk tudta megelőzni, szóval a Hyundai tempójában ma is bízhattunk - a magyar sztárt csak egy motorcsere miatt láthattuk tegnap a mezőny végéről rajtolni.

Az időmérő első igazán jó köreit két veterán, Yvan Muller és Gianni Morbidelli futotta, őket viszont ekkor még rövid úton nagyon sokan megelőzték - az első ember, aki benézett 1:27 alá, a spanyol Pepe Oriola volt. Pozitív meglepetés volt látni az élmezőnyben a zengős Nagy Norbertet, de aztán ő is fokozatosan egyre hátrébb szorult.

Az idők nagyon gyorsan javultak, hat perc után már 1:25-tel kezdődő köröket is láthattunk több embertől, a listát ekkor megint Yvan Muller vezette Huff, Björk, Oriola és Lessenes előtt. Michelisz Norbi esetében már majdnem tíz perc telt el, amikor az első igazán erős körét futotta, ekkor azonban oda is tette rendesen, és 1:25.372-vel rögtön az élre is állt. Nem sokkal Michelisz után megérkezett az élmezőnybe Jean-Karl Vernay, a TCR International Series tavalyi bajnoka, és futott egy második időt, de Micheliszt nem tudta megelőzni, aki tovább tudott javítani idején, és 1:25 alá szorította legjobbját.

A második, aki 1:24-es kört tudott futni, Norbi tavalyi WTCC-riválisa, a végül világbajnokká avanzsáló Thed Björk volt, és az élre is állt vele. A lista elején ekkor három hyundaiost találtunk Björk-Michelisz-Muller sorrendben, Tarquini ekkor még nem futott érdemi kört.

Az időmérő középső szakasza viszonylagos csendben telt el, a legtöbben a bokszban voltak ezekben a percekben, akik pedig nem, azok nem igazán tudtak javítani köridejeiken - Björk és Michelisz egymás sarkát taposták az élen, mögöttük viszonylag tisztes távolban a többiek jöttek. Az időmérőnek szinte pontosan a közepén, 14:57-tel a leintés előtt Denis Dupont kötött közelebbi ismeretséget a marrakesi pálya falával, ami után egy igencsak hosszadalmas mentési folyamat következett.

Amikor folytatódott a küzdelem, továbbra is a három Hyundai adogatta egymásnak az első helyet, 10 perccel a leintés előtt például ismét Muller vezetett. A negyedik helyen Rob Huffot találtuk, csak ő tudta megakadályozni azt, hogy legalább ne az első négy helyen legyen az összes Hyundai - a tegnapi futamgyőztes Tarquini ugyanis jött mögötte az ötödik helyen. A többiek, Jean-Karl Vernay, Mehdi Bennani és Yann Ehrlacher vezetésével tisztes távolból követték az egymástól másfél tizedmásodperc távolságban lévő élen álló ötösfogatot.

Később aztán Tarquini is lenyomta Huffot és feljött a harmadik helyre Michelisz elé, így ekkor már a Hyundai négy autóval képviseltette magát a mezőny legelején. A Q2-be a négy Hyundai és Huff mellett még Vernay, Bennani, Ehrlacher, Vervisch, Thompson, Oriola és Shedden jutott be.

Q2

A legjobb tizenkettő küzdelmében az első két mért kört a két hondás, Ehrlacher és Thompson futotta, azonban Thed Björk egy brutális 1:24.3-mal rögtön az élre állt, Muller pedig a másik Hyundaijal követte őt. Michelisz első köre az ötödik helyre volt jó. Másodszorra maradt Björk az élen, de Tarquini már meg tudta őt közelíteni 1:24.4-gyel, Muller és Michelisz a másik két Hyundaijal viszonylag nagy hátrányban voltak még ekkor.

A négy Hyundai végül maradt az élen Björk-Tarquini-Michelisz-Muller sorrendben, a közvetlen üldöző a Q1-től eltérőn Yann Ehrlacher volt, aki végül megelőzte Rob Huffot az ötödik helyen. Az angol mögött a hetedik helyet Bennani szerezte meg, a top 10-be még Thompson, Vernay és Oriola fértek be. A Q2 két utolsó helyezettje Shedden és Vervisch lett.

Q3

A négy Hyundai és Ehrlacher jutott tovább az időmérő harmadik szakaszába, a fiatal francia számára a Q3 sok jót nem ígért. Mivel az előző szakaszban Ehrlacher ötödik volt, a Q3-at fordított sorrendben ő kezdte, és 1:24.797-es idővel jelentkezett.  Amikor Yvan Muller megfutotta a maga körét, rengeteget, majdnem fél másodpercet adott unokaöccsének, és 1:24.396-tal állt az élre. Michelisz a francia veterán után következett, és bár Ehrlacher-t kényelmesen megelőzte, Muller ellen nem volt esélye. A tegnapi futamgyőztes Gabriele Tarquini a maga körével mindenkinél gyorsabbnak bizonyult, és még Mullernek is adott majdnem egy tizedet.

A Q3 utolsó körét a Q2 győztese, Thed Björk futotta meg, de hiába a Q2 megnyerése, 1:24.653-as ideje ezúttal csak a negyedik helyre volt elég.

Előző cikk Tarquini: nem a leggyorsabb versenyző lesz a WTCR 2018-as bajnoka
Következő cikk A magabiztos Vernay nyerte a WTCR második marokkói futamát, Michelisz 7.