Huff a pole-ban, sikeresen fogták vissza a Hyundaiokat Zandvoortban

A 2012-es WTCC-bajnok, Rob Huff szerezte meg az első rajtkockát Zandvoortban a szombat délutáni futamra. Michelisz Norbert és márkatársai csak a mezőny második felében vannak a „sikeres” teljesítménykiegyenlítés révén.

Rob Huff, Sébastien Loeb Racing Volkswagen Golf GTI TCR

WTCR

Vernay ideje került fel a lista első helyére a félórás WTCR-időmérő első perceit követően: az audis versenyző 1:44.752-őt futott Zandvoortban, mögötte Ehrlacher és Shedden sorakoztak fel. Tíz perccel a kezdés után piros zászlózni kellett Szabó miatt, aki a 2-es szektorban összetörte a Cuprát, betette a gépet a gumifalba. Az első tíz sorrendje ekkor: Vernay, Ehrlacher, Shedden, Bennani, Oriola, Huff, Lessens, Dupont, Vervisch, Comte. Fontos megjegyezni, hogy a hétvégére elég nagy „tőkesúlyt” kaptak a Hyundaiok: 100 milliméterre emelték a hasmagasságot, a motorerőt 97.5 százalékra vették vissza. Ez – ahogy várható volt – meg is látszott az erőviszonyokon, ugyanis az edzéseken a Hondák voltak a legjobbak, a Hyundai egyetlen alkalommal sem fért be az első tízbe.

Huff vette át az első pozíciót, miután zöldre váltott a lámpa, 1:44.141-et tett oda a Volkswagen Golffal versenyző brit, aki komoly ütközésbe keveredett a Nordschleifén Michelisszel. A brit világbajnok mögött Ehrlacher és Vernay foglalták el a második és harmadik helyeket, Michelisz a 18. helyen tartózkodott, hátránya 1.316 másodperc volt. A Hyundaiok visszafogása annyira sikerült, hogy még az Alfa Romeók is a dél-koreai márka előtt voltak, pár perccel a leintés előtt.

Huff volt az első, aki bement 44 alá, amikor letette az asztalra egy 1:43.945-ös kört. Mögötte Ehrlacher és Shedden voltak az első háromban, azaz Volkswagen, Honda, és Audi a márkák rangsorában. Huff első helye elég biztos volt a hajrában is, az első három sorrendje nem változott az utolsó körök alatt. Michelisz a 14. helyre lépett előre, javítva pár pozíciót a korábbi helyzetéhez képest.

TOP 10: Huff, Ehrlacher, Shedden, Vernay, Lessennes, Berthon, Comte, Coronel, Vervisch, Guerrieri.

Michelisz a 14. időt érte el (+0.845 mp), ehhez jön még az öt rajthelyes büntetés a Nordschleiféről. Csapattársa, Tarquini csak a 24. lett, míg Björk a 19., Muller a 21. pozíciót csípte el a Hyundaiokkal. Nagy a 23. helyre tette a Cuprát az első időmérőn.

A szombati futamot 16:20-kor rendezik a holland pályán.

Előző cikk Alaposan visszafogják a Hyundaiokat a WTCR-ben
Következő cikk Ehrlacher nyert Zandvoortban, Michelisz és Muller ismét egymásra találtak