Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
160 cikk

További híreink

Michelisz: jó és fontos lehetőség volt a teszt Portugáliában

Michelisz Norbert és márkatársai Portugáliában kezdték meg a felkészülést a 2019-es WTCR-szezonra, ahol mindenki jelen volt a Hyundai Motorsport keretéből. Az 5-ös rajtszámú gép tulajdonosa hangsúlyozta, Portimao remek helyszín volt az első lépéshez.

Háromszoros WTCC-bajnokot igazolt a Lynk & Co Cyan Racing

A kínai hátterű csapat bejelentette, hogy Andy Priaulx lesz a harmadik versenyzőjük a WTCR-ben, csatlakozva Yvan Mullerhez és Thed Björkhöz.

WTCR 2019: új pontrendszer és éjszakai futam Malajziában

Alaposan hozzányúltak a második szezonjára készülő WTCR szabályaihoz a szervezők – a változtatásokat Szentpéterváron hagyta jóvá az FIA Világtanácsa. A magyar versenyhétvége a második a naptárban.

Hivatalos: Michelisz marad a WTCR-ben és a Hyundai Motorsportnál

Hivatalosan is megerősítésre került, hogy Michelisz Norbert 2019-ben is a WTCR sorozatban fog indulni. Tarquini, Catsburg és Farfus szintén a Hyundai Motorsport színeiben vág neki az új idénynek.

Sikeres volt a Lynk & Co 03 TCR első tesztje

A Geely Group Motorsport produktív első tesztelést zárt, melyen a teljesen új Lynk & Co 03 TCR versenygépet mérték fel. A teszt Svédországban és Portugáliában zajlott.

Muller a Lynk & Cóval folytatja, Tarquini még nem tudja, mit hoz a jövő

Yvan Muller elhintette és egyben bejelentette, hogy 2019-ben is a WTCR-ben fog szerepelni, de nem saját csapattal, hanem az újonnan belépő Lynk & Co alakulattal. A sorozat első bajnoka, Gabriele Tarquini még nem tudja, mi lesz vele jövőre.

Michelisz: gratulálok Tarquini-nek, megérdemli a címet

Michelisz Norbert egy harmadik hellyel köszönt el 2018-tól Makaóban, és már nagyon várja a következő évet a BRC Racing versenyzője, aki úgy van vele: ha nem ő, akkor csapattársa, Gabriele Tarquini legyen a bajnok.

Tarquini a 2018-as WTCR-bajnok, Michelisz dobogóval zárta az évet

Michelisz Norbert egy harmadik hellyel fejezte be az idei évet, végig maga mögött tartotta Yvan Mullert az utolsó makaói futamon, ezzel segítve Gabriele Tarquinit, aki a WTCR első bajnoka lett.

Videó: baleset miatt idő előtt véget ért Michelisz második futama

Michelisz Norbert a nyolcadik helyről rajtolt Makaóban, de már az első körben kénytelen volt a boxba hajtani törött jobb első futóművel. A BRC Racing versenyzőjének nem maradt más, mint csapattársát segítse a fináléban.

Vernay-győzelem Makaóban az első versenyen, Michelisz sérült autóval az 5.

Audi-győzelem született a WTCR makaói versenyhétvégéjének első versenyén Muller, Huff és a Tarquini-Michelisz duó előtt.

Michelisz a makaói időmérőt követően órákat venne Hufftól

Michelisz Norbert egy hetedik és egy harmadik helyet ért el a pénteken megrendezett időmérőkön. A második időmérőn ő volt az egyetlen Hyundai-versenyző a legjobb ötben.

WTCR: 7. és 3. hely Michelisz neve mellett a makaói időmérőkön

Miközben Rob Huff a tőle megszokott módon uralta az eseményeket Makaóban mindkét pole-t megszerezve, Michelisz Norbert egy hetedik és egy harmadik helyet ért el a pénteken megrendezett időmérőkön. A második időmérőn ő volt az egyetlen Hyundai-versenyző a legjobb ötben.

Még mindig elevenen él Micheliszben a 2010-es makaói győzelem

Michelisz Norbert felidézte, mennyire feszült és érzelmekben gazdag hétvégéje volt nyolc éve Makaóban – ott, ahol az FIA WTCR idei szezonzáróját fogják bonyolítani, és matematikailag még van esélye a címre.

Michelisz: nem ez életem szezonja, de még mindig harapok, szeretnék jól versenyezni

Michelisz Norbert azon dolgozik, hogy minél előbb összhangba hozza az élet minden szegmensét és a sok újdonságot, ami érte, hogy 2019-ben egy jobb szezont tudhasson magáénak. Ami szakmai szempontból a legfontosabb: még mindig harap, nem egy óvatos családapa gurul pályára a WTCR-ben.

Tarquini a WTCR-címről álmodik, de tudja, Makaó lottó lesz

Meglehetősen kényelmesnek tűnő előnnyel várhatja Gabriele Tarquini a WTCR szezonzáróját, ahol Michelisz Norbert is besegíthet neki a címszerzésben, tekintettel az összetettben kialakult helyzetre.

Tarquini nyerte a kaotikus harmadik versenyt, Michelisz 9.

Gabriele Tarquini diadalmaskodott az utolsó futamon Szuzukában, köszönhetően Kevin Ceccon időbüntetésének, aki így csak a harmadik lett, Aurélien Comte kettejük között a második. Michelisz Norbert egy kilencedik hellyel zárta a hétvégét.

Huff nyerte a második futamot, Michelisz dobogós Szuzukában

Rob Huff húzta be a második WTCR-futamot Szuzukában, lerajtolva Pepe Oriolát, aki végül a második helyen ért célba. Michelisz Norbert egy harmadik hellyel mentett valamelyest ponthelyzetén négy versennyel a szezon vége előtt.

Ceccon nyert, Michelisz 11. lett a szombati WTCR-futamon

Kevin Ceccon diadalmaskodott a szombati WTCR-futamon, legyűrve a pole-ból induló Aurélien Comte-ot. Michelisz Norbert nem tudott javítani, ott ért be, ahol megkezdte a versenyt.

Michelisz 3 helyes rajtbüntetést kapott az első futamra Szuzukában

A Hyundai és a Honda versenyzői rajtbüntetést kaptak az időmérő edzésen elkövetett szabálysértés miatt. Ezzel többek között Michelisz Norbert is hátrébb kerül a rajtrácson.

Ceccon volt a leggyorsabb a második időmérőn, Michelisz 7. lett

Kevin Ceccon szerezte meg a pole-t a WTCR második szuzukai időmérőjén, mögötte Gabriele Tarquini és Aurélien Comte végeztek az első háromban. Michelisz Norbert nem jutott be a Q3-ba, a hetedik időt érte el pénteken.

Comte a pole-ban, Michelisz 8. az első időmérőn

Aurélien Comte autózta a legjobb időt Szuzukában, a WTCR első időmérőjén, míg a Hyundaiok tehetetlenek voltak a könnyű riválisokkal szemben. Michelisz Norbert a nyolcadik rajtkockát szerezte meg.

97-es F1-játék és Schumacher révén tanulta a szuzukai vonalvezetést Björk

Újdonság lesz Thed Björk számára a japán pálya vonalvezetése ezen a hétvégén a WTCR keretében, ugyanis a svéd versenyző még sosem indult rajta. Az YMR pilótája elmondta, hogyan ismerkedett Szuzukával a virtuális világban, és milyen emlékei vannak 1997-ből.

A Lynk & Co 2019-ben beszáll a WTCR-be

A kínai eredetű márka pénteken bejelentette, hogy a 03-as modellel beszállnak a túraautó-világkupába. A projekt megvalósításában a Cyan Racing segít, mely a Volvóval szerepelt a WTCC-ben.

Monteiro Szuzukában visszatér!

Tiago Monteiro újra élesben fog versenyezni, méghozzá Japánban, a WTCR következő fordulóján. A 42 éves versenyző több mint egy évet hagyott ki a tesztbalesetét követően.