WTCC: Monteiro poleban, Michelisz a harmadik Marrákesben

Tiago Monteiro futotta a legjobb időt a Q3-ban, övé lett a pole a Fő futamra. A Nyitó futamon egy újonc, Yann Ehrlacher kezdhet az első rajtkockából.

Norbert Michelisz, Ryo Michigami, Tiago Monteiro, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Tiago Monteiro, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC

Norbi nem futott mért kört az első edzésen, csak minimális időt töltött a pályán, ugyanis szivárgott az olaj a kocsiból, nem akarták erőltetni a dolgot. A második edzésen a legjobb időt érte el, 2 tizedet adott Monteirónak a szűk vonalvezetésen. Közben Huff autója is zöld jelzést kapott, állítólag a biztonsági övvel nem volt rendben valami, ezért nem ment át a gépátvételen.

Mindössze 15 autóval rajtolt el a szezon, ugyanis a francia RC Motorsport nem tudott nevezni még egy autót Ehrlacherén kívül. A 15-ből hárman esnek ki, és 12-en jutnak tovább a Q2-be a rendszer értelmében. Monteiro nyitott egy 1:22.462-es idővel, ezzel őrizte az első helyet, mögötte Michelisz állt hét tizedre a második helyen, de nem sokáig, mert Girolami és Chilton és beférkőzött közéjük.

Catsburg 10 perccel a Q1 vége előtt jelentkezett be, futott egy 1:22.271-es időt, az élre állt. Michelisz a hetedik helyen állt ekkor, Nagy és Panis zárta a sort a végén. Rajtuk kívül csak Filippi volt még 1:24 felett. Michelisz tekert egyet a Hondán, 1:22.161-et tett le az asztalra, átvéve az első helyet.

A Q1 végén nem kapkodtak az élen állók, hiszen csak várniuk kellett, ki az a három, aki kiesik. Miután Coronel javított és bejött Nagy elé, Filippi és a két Zengő-Honda volt veszélyben, de egyik sem volt pályán, szóval Nagy, Filippi, és Panis estek ki a Q1-ben.

Dani elmondta, eltaktikázták a dolgot, ezért esett ki az időmérő első részében.

„Versenyképesnek tűntünk, és karrierem során először éreztem azt, hogy talán bejuthatunk a Q2-be. Hihetetlen érzés volt, köszönöm a srácoknak, akik nagyon keményen dolgoznak. Ki akartam hajtani a pályára, de azt mondták, menjek vissza, Q2-es pozícióban vagyunk, 12. helyen. Szóval visszamentem, de érkezett Coronel egy kicsit jobb idővel, és az utolsó pillanatban kiütött. Én meg úgy voltam vele, ’Istenem…’. Várom a hétvége folytatását, szerintem szerezhetünk pár pontot”- fejtette ki.

A Q2 elején Michelisz bement 1:22 alá 1:21.959-es idejével, ő volt az első, akinek ez sikerült. Mögötte Monteiro és Michigami sorakozott fel, de Catsburg a 11-es kanyarban eldobta, piros zászlót kellett alkalmazni. A holland versenyző a Volvo jobb hátulját törte meg, nem volt mért ideje. 10 perc volt még hátra, és csak Michelisz, Monteiro, Michigami, Bjork és Huff rendelkezett mért körrel. Norbi ráadásul közel 5 tizedet adott csapattársának.

Catsburg megúszta annyival, hogy lógott a kocsi lökhárítója – legalábbis ránézésre -, saját lábon tért vissza az S60 TC1 a pitbe. Közben Monteiro is „alkotott”, 1:21.822-vel állt az első helyre, míg Catsburg a negyedik pozíciót csípte meg.

Ehrlacher a 10. helyen zárta a Q2-őt, ezzel az övé a pole a Nyitó futamon. TOP5 a Q2 végén: Monteiro, Michelisz, Girolami, Bennani, Huff.

„Nekem ez nem pole pozíció. Nem mondhatod, hogy ez egy pole lenne… Szerintem az a pole, ha első vagy az időmérőn. Örülök, hogy a legjobb 10-ben vagyok, és a 10. hely jó, de az első még jobb. Nem vagyok kemény magammal szemben, egyszerűen minden egyes alkalommal jobb és jobb akarok lenni. Jó lesz, jó rajtot kell vennem, habár nincs sok tapasztalatom túraautóval. Holnap meglátjuk. Nem vagyok idegeskedő fajta, csak egy nyomás létezik, amit én helyezek magamra”- fejtette ki Ehrlacher.

Huff 1:22.309-cel nyitott a Q3-ban, ami nem tűnt valami erősnek, legalábbis a korábbiak alapján. Bennani 1:22.412-ővel követte, nem volt elég, hogy Huff elé kerüljön. Girolami már veszélyesebbnek tűnt a Volvóval, ugyanis 1:22.031-et hozott az S60-nal.

Következett a két hondás, Michelisz és Monteiro. Norbi legjobb második szektort futott, de a köridő nem volt elég Girolami ellen, második helyen állt 1:22.097-tel. Monteiro szintén legjobb középső szektort ért el, és 1:21.792-tes idővel övé lett a pole a második, Fő futamon.