-
17 nov.

Huff ételmérgezés miatt nem volt formában Losailban

2016. nov. 26. 5:54

Rob Huff ételmérgezés miatt volt rossz állapotban Katarban, és be is vallotta, hogy nem tudott olyan formát mutatni, mint szeretett volna. A JAS Honda versenyzője ennek ellenére dobogóra tudott állni a Nyitó futamon.

Rob Huff, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Dobogó: a győztes Gabriele Tarquini, LADA Sport Rosneft, Lada Vesta; második helyezett Tom Chilton, Sébastien Loeb Racing, Citroën C-Elysée WTCC; harmadik helyezett Rob Huff, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Grid girls on the car of Rob Huff, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Tom Chilton, Sébastien Loeb Racing, Citroën C-Elysée WTCC and Rob Huff, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC

Huff hivatalos lett volna a tegnap esti sajtóeseményre, de nem tudott eleget tenni kötelességének. Később az is kiderült, hogy ételmérgezés volt az oka. Huff egy harmadik és egy nyolcadik hellyel köszönt el 2016-tól, lehet, ez volt az utolsó éve a sorozatban. Összetettben csapattársai mögött végzett: 200 pontot gyűjtött, míg Monteiro 214-et, Michelisz 212-őt. Pechjére Bennani is bejött elé 206 ponttal.

„Nagyon kemény verseny volt ez számomra, mivel ételmérgezéstől szenvedtem, mióta megérkeztem Katarba”- mondta a 2012-es bajnok. „Így meglehetősen büszke vagyok rá, hogy dobogóra tudtam állni a Nyitó futamon - ez volt a hatodik idén -, különösen úgy, hogy nem voltam valami jó fizikai állapotban a Fő futamot követően. Nyolcadik lettem a második versenyen, eltalált valaki a rajtnál – nem éppen ezt akartam, de a dobogó örömmel töltött el.”

WTCC: Michelisz meglehetősen csalódott, Monteiro hallgat

Videó: a legjobb pillanatok a katari WTCC-futamokról