Drámai WTCC-időmérő: Bennani a pole-ban, Michelisz defekt miatt elszállt a Q3-ban!

Hihetetlen meglepetésre Mehdi Bennani szerezte meg a pole-t Katarban, míg Michelisz Norbert egyetlen hondásként jutott be a Q3-ba, de egy defekt miatt nem tudta befejezni mért körét, 5. és 6. helyről rajtol.

Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
The Honda WTCC Team; Norbert Michelisz; Rob Huff; Tiago Monteiro, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
José María López, Citroën World Touring Car Team, Citroën C-Elysée WTCC
Yvan Muller, Citroën World Touring Car Team, Citroën C-Elysée WTCC
Rob Huff, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Tiago Monteiro, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Grégoire Demoustier, Sébastien Loeb Racing, Citroën C-Elysée WTCC
Ferenc Ficza, Honda Team Zengo, Honda Civic WTCC

A Q1-ben Michelisz 2:02.295-öt tett le először, majd Björk váltotta a Volvóval, aki bement 2:02 alá. Huff közben nagy túlkormányzottságra panaszkodott, szinte minden pontján a pályának, a kanyarok bejáratában, ahogy Monteirónak is, fejtette ki a brit bajnok. Muller érkezett nem sokkal később, 2:01.220-szal tette le a mércét, de csapattársa, Lopez bement 1:59.788 alá, jelezve, hogy mi a helyzet Losailban.

Két perccel a Q1 vége előtt Monteiro csak a 14. helyen állt, ami mindenképp kecsegtető volt Micheliszre nézve, de egy ötödik hellyel biztosította a továbbjutást nem sokkal később. A Q1-ből Lopez, Björk és Michelisz volt a továbbjutók sorrendje az élen. A dolgok visszaálltak a realitás talajára, mindkét Zengő Motorsport kocsi kiesett az első felvonásban. Coronel mérgesen csapott az autóra, közel volt, mondta: 13. hellyel köszönt el.

A Q2-ben Valente zavarta meg az ügymenetet, megpördült a Ladával, aminek kitört a bal első kereke, ami ugyan nem vált le, mint tegnap Coronelé, de kénytelen volt leparkolni. Piros zászló, Muller-Lopez sorrenddel az élen mért idővel, a többieknek nem volt - a megbízhatatlan live timing szerint.

Az újraindítást követően bő 5 perc maradt arra, hogy eldőljön a továbbjutók sorsa. Muller a felvezető kör végén kihajtott a boxba, elég zavaros helyzet állt be, mivel vissza is küldték a pályára. A Citroen szerelői nevettek közben, Mullernek 2:00.133-as ideje volt a Q2 elejéről. Lopez 1: 1:59.798-cal állt az élre, Norbi harmadiknak jött be, de Björk letolta a negyedik pozícióba. Huff és Monteiro sem jutott be a Q3-ba, hatodik és hetedik helyeken fejezték be a második felvonást.

A Q3-ban elsőként Bennani hajtott pályára, ideje 2:00.456 lett. Következett Michelisz, aki az első szektorban 0.160 másodperccel volt lassabb, de a másodikban 0.174 másodperccel gyorsabb volt. Majd jöttek a drámai képsorok: Michelisz bal első defektet kapott, a kavicságyban kötött ki. A képek alapján úgy tűnt, idegesen mozgott a bal első kerék, utána pedig szabályosan szétrobbant az abroncs. Norbi eltalálta a gumifalat a 4-es kanyar kijáratában, ennek következménye volt a kiesés. A Honda megerősítette, nem tudnak részt venni a MAC3-ban, mivel nem jut vissza időben a kocsi. Norbi ötödik rajthelye egy pontot jelent számára, ezzel 13 pontra csökkent a hátránya Monteiróval szemben.

A pole-t Bennani szerezte meg, mögötte Björk és Lopez a sorrend. Muller a negyedik, Michelisz az ötödik helyről kezd majd a Fő futamon.

Q3
1 Medhi Bennani Citroën C-Elysée 2:00.456
2 Thed Björk Volvo S60 +0.036
3 José María López Citroën C-Elysée +0.439
4 Yvan Muller Citroën C-Elysée +1.176
5 Norbert Michelisz Honda Civic

Előző cikk Óriási adócsalás a WTCC-ben? Magyar főszereplővel?
Következő cikk WTCC: Tarquini nyerte az első futamot, Michelisz sok pontot hozott Monteirón!