WTCC: Catsburg nyerte a második futamot, Michelisz a 2.

Nicky Catsburg nyerte a Fő futamot a Nordschleifén, lerajtolva Michelisz Norbertet, aki a második lett. Tiago Monteiro a boxból indult, végül nem szerzett pontot a hétvége alatt.

Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC

Michelisz Norbert a Honda garázsában
Michelisz Norbert és Tiago Monteiro
Rob Huff, All-Inkl Motorsport, Citroën C-Elysée WTCC, Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC, Nicky Catsburg, Polestar Cyan Racing, Volvo S60 Polestar TC1
Nicky Catsburg, Polestar Cyan Racing, Volvo S60 Polestar TC1
Rob Huff, All-Inkl Motorsport, Citroën C-Elysée WTCC

A második versenyen Michelisz kezdett a pole-ból, mellőle Catsburg kezdhette meg a Fő futamot. Huff a harmadik rajtkockából vágott neki a versenynek. Monteiro nem tudott felállni a rajtrácsra az első versenyen elszenvedett defekt és az abból fakadó károk miatt: a Civicet szerelni kellett, a munkálatok pedig elhúzódtak, így oda a negyedik rajthely, maradt a boxutca kijárata.

Norbi nem rajtolt jól, Catsburg előtte jött ki a sikánból, visszaesett a második helyre a magyar versenyző. Huff a harmadik, Björk a negyedik helyen fordult el a Nordschleife részre. Michigami versenye a rajtot követően azonnal véget ért, kiesett a harmadik Honda.

Catsburg némi előnyre tett szert az élen, Huff viszont nem engedte el Norbit, folyamatosan ott lihegett mögötte, várva, hogy a pálya utolsó szakaszára érjenek és támadhasson, de nem történt akció, maradt a sorrend az élen.

A második körre is változatlan sorrendben mentek el, mindenki kivárta a hajrát és a harmadik kört. Catsburg kicsit meglépett a Nordschleifén, Michelisz mögött Huff és Björk az első négy. Huff a Karussellben már a Civic lökhárítójában ment, leszakadt az üldöző hármas az élen haladó Volvóról.

A harmadik kör elejére több mint 3 másodpercre nőtt Catsburg előnye, Norbi mögött pedig nagyon szoros volt a vonat, Chilton is megjelent az ötödik helyen. A befutó nem változott: Catsburg, Michelisz, Huff, és Björk az első négyben.

Tiago Monteiro nem szerzett pontot, a 14. helyen ért célba.

Catsburg az élre állt a bajnokságban 127 pontjával, Monteiro a második 125 egységgel. Björk a harmadik 119-cel, Norbi a hetedik 96 egységgel.

Előző cikk WTCC: Björk nyerte az első versenyt, Michelisz a 7.