WTCC: Michelisz rajt-cél győzelmet aratott Motegiben a biztonsági autó mögött

Biztonsági autó mögött ért véget a második verseny Japánban, amit Michelisz Norbert nyert. Teljes pontokat osztanak, így 30 pontot kapott a futamgyőztes.

Michelisz Norbert - Motegi
WTCC, JAS Honda
JAS Honda WTCC csapat
WTCC, Motegi
Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Ryo Michigami, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Esteban Guerrieri, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC, Ryo Michigami, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC , Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Grid girls

Michelisz még az időmérő után elmondta, „nagyon örül a pole pozíciónak”, ami idei harmadik rajtelsősége volt a magyarnak. „Motegi mindig is kedves volt hozzám, hiszen ez a második pole-om itt három év alatt, plusz nyertem itt tavaly. Az autó tökéletes volt, szóval minden megvolt, ami kell hozzá. A Q3-as köröm nem volt valami remek, mert két hülye hibát is vétettem a trükkös pályán, de nagyon jó így nekivágni a futamoknak. Elnézve a pontokat, mindez nagy segítség, és remélem, a legtöbbet tudom kihozni belőle a versenyeken.”

„Nagyon fontosak lesznek ezek a versenyek, de a pole-nál jobb pozícióból nem kezdhetsz. A kocsi tökéletes volt, kipróbáltunk pár dolgot, a legtöbb működött ezek közül, az első pillanattól fogva magabiztos voltam”- jegyezte meg Michelisz.

Norbi az első versenyt követően elmondta, csalódott, amiért Girolami kiforgatta, és nem számított arra, hogy egyesek így akarnak majd beleszólni a világbajnokságba. Közel állt hozzá, hogy a kavicságyban ragadjon, de folytatni tudta a futamot.

Az első sorból tehát Michelisz és Catsburg rajtolt a Főfutamon, mögöttük Girolami és Guerrieri. Michigami az ötödik kockából leskelődhetett Motegiben, a még mindig esős pályán.

Ellentétben az első futammal, a második versenyt nem engedték el állórajttal, az SC mögött kezdett neki a körözésnek a mezőny. Két kört tettek meg a Volvo V60 felvezetésével, ezt követően szabaddá vált az út a mezőny előtt, a sorrend változatlan volt.

Michelisz leggyorsabb körrel próbált elszakadni, Björk lépett egy helyet előre, letudva Michigamit, feljött az ötödik helyre. A japán versenyző ismét nagyot alkotott, betette a kavicságyba a Hondát, véget ért a második hazai futama – később fékhibáról számolt be. A negyedik körben már 1.8 másodperc volt Michelisz előnye, mögötte Catsburg, Girolami, Guerrieri és Björk volt a vonat. Michigami küzdött, nem adta fel: valahogy visszakecmergett a pályára, gondoskodott a kellően kavicsos aszfaltról. Hetedik körben behívták a biztonsági autót, ennek okát akkor még nem nagyon tudtuk.

Michigami vesszőfutása véget ért, betolták a garázs elé a kocsiját, ő sem jelentett problémát a továbbiakra nézve. Szabó leellenőrizte a kavicságy állapotát a nyolcadik körben, valahogy elfékezte magát/megcsúszott az SC mögött körözve.

A 11. körben véget vetettek a kilátástalan helyzetnek, piros zászló, teljes pontokat adnak. Michelisz nyert, Catsburg, Girolami, Guerrieri és Björk az első öt. Michelisz idei harmadik győzelmét aratta a WTCC-ben. A befutó után elmondta, örül az eredménynek, annak pláne, hogy teljes pontokat osztanak. "Az utolsó kanyarig harcolni fogok Katarban"- jelentette ki a JAS Honda versenyzője.

A bajnokság állása két versenyhétvégével a vége előtt: 1. Björk 228,5 pont, 2. Michelisz 212, 3. Catsburg 204,5, 4. Monteiro 200.

Előző cikk WTCC: Chilton nyert, Micheliszt megforgatták, de így is 7. lett