WTCC: Chilton nyert, Micheliszt megforgatták, de így is 7. lett

Tom Chilton kényelmes, több mint 13 másodperces előnnyel nyerte meg a Nyitófutamot, miközben a többiek pofozkodtak mögötte. Michelisz Norbert a hetedik helyen ért be, Nestor Girolami megforgatta, de visszahozott pár pozíciót.

Norbert Michelisz, Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC
Michelisz Norbert - Motegi
WTCC, Motegi
Tom Chilton, Sébastien Loeb Racing, Citroën C-Elysée WTCC
Michelisz Norbert, Japán, Motegi
Tom Coronel, Roal Motorsport, Chevrolet RML Cruze TC1

Michelisz a nyolcadik helyre lépett előre a rajtrácson a Nyitófutamra, mert motorcsere miatt büntették Michigamit és Catsburgot, akik a mezőny végére kerültek. A pole-ból az amerikai Gleason kezdett, mellőle Chilton rajtolt, a harmadik pozícióból Ehrlacher vágott neki az esős menetnek. Bennani és Björk tette teljessé az első ötöt a rajtrácson.

Michelisz még az időmérő után elmondta, „nagyon örül a pole pozíciónak”, ami idei harmadik rajtelsősége volt a magyarnak. „Motegi mindig is kedves volt hozzám, hiszen ez a második pole-om itt három év alatt, plusz nyertem itt tavaly. Az autó tökéletes volt, szóval minden megvolt, ami kell hozzá. A Q3-as köröm nem volt valami remek, mert két hülye hibát is vétettem a trükkös pályán, de nagyon jó így nekivágni a futamoknak. Elnézve a pontokat, mindez nagy segítség, és remélem, a legtöbbet tudom kihozni belőle a versenyeken.”

Chilton élre állt a rajtnál, Gleason eltűnt a mezőnyben, Ehrlacher fogta a második pozíciót, Guerrieri a negyedik helyen támadta az előtte lévő Björköt. Michelisz a hetedik helyen zárta az első kört. A második körben lépett még egy helyet Norbi, Bennanit letudva a hatodik volt a Civic-kel.

A negyedik körben Girolami is kiforgatott egy Hondát – korábban Catsburg Michigamit -, ugyanis az argentin megpöckölte Michelisz kocsiját, aki megpörgött, 12. helyre esett vissza. A stewardok jelezték, vizsgálják az incidenst. Az ötödik körre Michelisz előzött egyet, Coronelt hagyta mögött, ami a 11. helyet jelentette számára.

Michigami Huff-fal vívott, közben a Honda szólt neki a rádióban, hogy engedje el a mögötte érkező csapattársát. Meg is tette: külső íven akart elmenni Huff mellett, de kicsúszott, megnézte a kavicságy szélét, Michelisz újabb helyet fogott. Mindeközben a két Volvo – Catsburg és Girolami – is áthajtásos büntetést kapott a Hondák pörgetése miatt.

Michelisz kemény csatába keveredett Huff-fal, a brit világbajnok nem adta könnyen magát, de fair vívás zajlott. A hetedik körben, a második támadás már sikeres volt Michelisz részéről, megvolt a kilencedik hely. Ez hetedikre módosult, ahogy a két Volvo letöltötte a büntetését.

Az élen változatlanul Chilton, Ehrlacher és Björk volt a vonat, a Volvo svédje kivárt, de kilencedik körben beindult a buli: Björk elment volna Ehrlacher mellett, de beszállt Guerrieri, oda-vissza pofozták egymást Björkkel. Aki ebből hasznot húzott: Ehrlacher, a ladás maradt a második, Guerrieri a harmadik volt, Björk csak a negyedik.

A befutó nem változott a 11. kör végére: Chilton nyert, Ehrlacher a második, Guerrieri a harmadik helyen ért be. Björk a negyedik pozícióval szerzett pontokat, Michelisz a hetedik.

Az összetettben Björk vezet 215.5 ponttal, Monteiro a második 200 ponttal, Catsburg a harmadik 186.5 ponttal. Michelisz 182 ponttal az ötödik helyen áll. Előtte Chilton található 183.5 pontot gyűjtve, idén már kétszer nyert a brit.

Előző cikk Súlyos döntés a WTCC-ben: utólag kizárták a Hondákat a kínai versenyről
Következő cikk WTCC: Michelisz rajt-cél győzelmet aratott Motegiben a biztonsági autó mögött