WTCC: Björk a pole-ban, Michelisz a hatodik

Thed Björk futotta a legjobb időt a Q3-ban, a volvós foglalhatja el az első rajtkockát a második futamon. Michelisz Norbert a hatodik helyről kezd, az erős pontszerzés a cél.

Daniel Nagy, Zengo Motorsport

A 20 perces Q1-ben négy autó kiesése szerepelt napirenden a 16 fősre „hízott” mezőnyben, köszönhetően Gleason érkezésének, aki az RC Motorsport Ladáját hajtja. Monteiro 1:53.236-os idővel tette le a kezdőalapot, mögötte Michelisz sorakozott fel 1:53.423-mal. Huff is megérkezett a Q1 második felében, és 1:52.839-es idővel állt az élre.

A Volvo szépen szélárnyékozott egyet a három kocsival, így elfoglalták az első három helyet Girolami, Björk, és Catsburg sorrendben. A Honda ugyanígy tett, ott a japán Michigami adta a vezérfonalat a vonathoz, Michelisz végül a hetedik helyen jutott tovább a Q2-be.

Q1 kiesők: Filippi, Panis, Nagy Dani és Gleason, aki az utolsó lett.

A Q2 már csak 10 peres volt, és a legjobb öt ment tovább a harmadik, egyben utolsó felvonásra. A Volvo ismét vonatozással állt az élre 1-2-3-ban, de Björk vétett, túl szélesen ment, és nem sokkal utánuk Monteiro az élre állt 1:52.385-tel, 18 ezredet adva a második Björknek.

Norbi 1:52.606-os köre a hatodik helyre volt jó, de nekifutottak még egyszer a dolognak, Monteiro segítette volna Norbit szélárnyékkal, de nem értek időben a vonalhoz. Björk és Catsburg is kihajtott még egy körre a végén, vélhetően azért, hogy biztosítsák, a holland bent marad a legjobb ötben, de feleslegessé vált a próbálkozás, nem volt, aki veszélyes legyen rájuk.

Q2 kiesők: Michelisz (P6), Chilton, Guerrieri, Bennani, Coronel, Michigami, Ehrlacher. Coronel 10. helye azt jelenti, övé a pole a fordított rajtrácsos első versenyen. Norbi az ötödik helyről kezd az első versenyen, hatodikról a másodikon.

A Q3-ban jöttek az egykörös menetek, Huff kezdett: a 2012-es világbajnok 1:52.968-as idővel nyitott az utolsó szakaszban. Monteiro utolsó előttiként 1:52.821-et futott, ideiglenesen pole-ban volt, de érkezett Björk, aki több mint 3 tizedet adott neki, ideje 1:52.505.

TOP5: Björk, Monteiro, Huff, Catsburg, Girolami.