Helyszíni beszámoló

Neuville nyerte a Svéd Ralit és átvette a bajnoki első helyet

Thierry Neuville teljesítette a Svéd Rali utolsó három etapját, ezzel pedig bebiztosította az első 2018-as győzelmét, amivel átvette a bajnoki pontverseny első helyét.

Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Fotót készítette: Austral WRC

Thierry Neuville, Hyundai Motorsport
Hayden Paddon, Hyundai Motorsport

A nap első etapján Neuville nyolc másodpercet adott fel a 22,7 másodperces előnyéből, ugyanis nagyon óvatosan ment, de így is a második leggyorsabbnak bizonyult, amikor ismét teljesítette ugyanezt a szakaszt, hogy végül a Power Stage-et 16.2 másodperces előnnyel kezdhesse meg.

Az esemény utolsó etapját ezt követően problémamentesen teljesítette, és megszerezte az első győzelmét a Svéd Ralin, illetve átvette a bajnoki pontverseny első helyét is.

A Citroen versenyzője, Craig Breen második lett, ami a valaha elért legjobb WRC-s eredménye, harmadikként pedig a hyundaios Andreas Mikkelsen állhatott fel a dobogóra.

A toyotás Esapekka Lappi a vasárnapi eredményei alapján negyedik lett.

Második volt a csapattársa, Ott Tanak mögött a 17-es gyorsasági szakasz előtt, majd a 18-as gyorsasági szakaszon első lett, és megelőzte a citroenes Mads Ostberget, és megközelítette a hyundaios Hayden Paddont is.

Lappi ezek után kihasználta, hogy Paddon hóbuckába ment a Power Stage-en, és így a finn további öt pontot szerzett.

Paddon és Ostberg az ötödik, illetve a hatodik helyen értek célba, majd őket a finn duó, Jari-Matti Latvala (Toyota) és Teemu Suninen (M-Sport Ford) követte.

Tanak és Sebastien Ogier (M-Sport) szerezték meg az utolsó két pontszerző pozíciót, az utóbbi a 10. helyet két másodperces előnnyel biztosította be Elfyn Evans előtt az 50 másodperces büntetése miatt, amit azért kapott, mert későn kezdte meg a Power Stage-t.

A Toyota reménysége, Takamoto Katsuta összességében 12. lett, hiszen Pontus Tidemandot győzte le 4.5 másodperccel.