Dráma a Montén: Loeb visszavette a vezetést, Ogier defektet kapott az utolsó előtti szakaszon!

Sebastien Loeb drámai módon visszavette a vezetést a Monte-Carlo-ralin, miután Sebastien Ogier defektet kapott a rali-világbajnokság szezonnyitójának utolsó előtti szakaszán.

Sébastien Loeb, Isabelle Galmiche, M-Sport Ford World Rally Team Ford Puma Rally1

Fotót készítette: McKlein / Motorsport Images

A kilencszeres világbajnok 24,6 másodperces hátránnyal indult a 16. szakaszra, miután Ogier a 15. szakaszon 21,1 másodperces előnyét növelte, de az M-Sport versenyzője kapott egy utolsó esélyt, amikor drámai események sújtották riválisát.

Ogier bal első defektet kapott a La Penne-Collongues 19,37 km-es szakaszon, ami miatt a nyolcszoros világbajnok előnye elpárolgott, és a kilencedik Monte-győzelmére vonatkozó reményei szinte teljesen elszálltak.

Ezzel szemben Loeb megnyerte a szakaszt, és 9,5 másodperces előnnyel vág neki az utolsó Power Stage-nek.

Az M-Sport versenyzője, Craig Breen továbbra is a harmadik helyen áll, és zsinórban negyedik WRC-dobogójára hajt. Az ír 1 perc 28,3 másodperccel van lemaradva, de kényelmesen 54,9 másodperccel előzi meg a negyedik helyen álló Kalle Rovanperát.

Gus Greensmith M-Sport Ford Pumája az ötödik helyen áll a Hyundai-os Thierry Neuville előtt az egyetlen megmaradt i20 N-ben, miután a csapat úgy döntött, hogy a vasárnap reggeli első szakasz után feladja a küzdelmetOliver Solberg autójával.

A csapat megerősítette, hogy Solberg és navigátora, Elliott Edmondson rosszul érezték magukat, miután kipufogógázt lélegeztek be. A Toyota duója, Takamoto Katsuta és Elfyn Evans jócskán lemaradtak az élcsoporttól, miután szombaton balesetet szenvedtek.

A zárónap úgy kezdődött, hogy Loeb győzelmi reményei elkezdtek életre kelni a 14. szakasz megnyerésével, és 1,1 másodperccel csökkentette Ogier 21,1 másodperces előnyét. Loeb arról számolt be, hogy a hegyi szakaszokon megfelelő ritmusban halad, míg Ogier megerősítette, hogy biztonságit autózott.

A következő szakaszon azonban Ogier helyreállította a rendet azzal, hogy 4,6 másodperccel gyorsabban teljesítette a gyorsaságit, mint Loeb. A páros óvatos volt a csúszós körülmények és a defektek lehetősége miatt, de Ogier volt az, aki rövidebb idő alatt ért célba.

A defektekkel kapcsolatos félelmei beigazolódtak, mivel a következő gyorsaságin pontosan emiatt veszett el az előnye. Nem Ogier volt az egyetlen, aki bajba került, mivel Evans a 15. szakaszon egy jobb első defektet szenvedett, ami miatt az ő Toyotáján is kereket kellett cserélni a szakasz közben.

A Hyundai örülhetett az új Rally1 hibrid korszak nehéz kezdésének, mivel Neuville megszerezte a csapat első szakaszgyőzelmét a Power Stage előtt.