WRC: Ott Tanak nyert Németországban

Az M-Sport észt versenyzője karrierje második WRC-sikerét könyvelte el vasárnap Németországban. Andreas Mikkelsen végzett a második, Sebastien Ogier a harmadik helyen.

Ott Tänak, Martin Järveoja, Ford Fiesta WRC, M-Sport

M-Sport M-Sport Team

A Német Rali kritikus fordulata szombaton következett be, amikor kiesett az összetettben élen álló Thierry Neuville, amikor probléma lépett fel az i20 bal hátuljával az Arena Panzerplattén. Próbálták helyrehozni a kocsit, de végül fel kellett adnia a ralit. A páros akkor értetlenül állt a jelenség előtt, éreztek egy kisebb ütést, de attól még nem kellett volna megadnia magát a technikának.

Tanak 21 másodperces előnnyel vágott neki a vasárnapnak, Mikkelsen a második helyről várta a zárónapot - ez is maradt a befutó sorrendje. Ogier a harmadik hellyel 15 pontot hozott Neuville-en, elmondta, „ez a legfontosabb hozadéka” a hétvégének. „Miután Thierry már nem vett részt, én sem akartam a maximumon nyomni. A tempó terén is hiányzott valamennyi, de jó eredmény a bajnokság tekintetében”- foglalta össze a francia, aki kicsit több mint 30 másodperces hátránnyal ért célba. A második Mikkelsen 16.4 másodpercet könyvelt el Tanak mögött.

„Remek érzés”- mondta a győztes. „Tökéletesen kezdődött nekem ez a rali. Utána már minden csak arról szólt, hogy kontrolláltam az első helyet. Nagyon menő érzés első alkalommal nyerni aszfalton. 25 pontot szereztem, nem látom okát, miért ne mehetnénk a címért. Harcolni fogunk a továbbiakban is. A továbbiakban is nyernünk kell a ralikon, ha meg akarjuk szerezni ezt a címet”- tekintett előre.

Három forduló van hátra a WRC-ben, Ogier visszavette az első helyet összetettben: előnye 17 pont Neuville-lel szemben, a harmadik helyen pedig Tanak áll, akinek 16 pont a hátránya a második belga mögött.

A Német Rali végeredménye: 1.Tänak 2h57m31.7s, 2.Mikkelsen +16.4s, 3.Ogier +30.4s, 4.Hanninen +1m49.2s, 5.Breen +2m01.5s

Előző cikk WRC: Tanak élete első győzelmét aratta az Olasz Ralin