WRC: Evans nyerte a Wales Ralit, Ogier a 2017-es világbajnok!

Elfyn Evans nyerte a Wales Ralit, mialatt Sebastien Ogier bebiztosította ötödik címét a WRC-ben. A Volkswagen után a privát M-Sporttal is felért a csúcsra a francia pilóta.

Sébastien Ogier, M-Sport

Fotót készítette: Sutton Images

Sébastien Ogier, Julien Ingrassia, Ford Fiesta WRC, M-Sport
Elfyn Evans, Daniel Barritt, Ford Fiesta WRC, M-Sport
The car of Sébastien Ogier, Julien Ingrassia, Ford Fiesta WRC, M-Sport in service
The car of Sébastien Ogier, Julien Ingrassia, Ford Fiesta WRC, M-Sport
Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport

Pénteken Ogier állt élre az első szakaszok után, majd a hazai közönség előtt autózó Evans váltotta még aznap, szombaton már közel 50 másodpercre növelte a puffert. Ogier hasznot húzott a nehéz látási viszonyokat hozó ködös körülményekből, és a második helyre lépett fel szombaton, mindezt úgy, hogy elhagyta az utat, defektet is kapott, fékhiba is hátráltatta.

A címvédő több mint 51 másodperces hátránnyal vágott neki a Wales Rali hajrájának vasárnap, Evans tartotta az első helyet. Evans végig kényelmes előnnyel fogta az első helyet, mialatt Neuville bejött Ogier elé, aki a harmadik pozícióba került. Ogier 37 pontos előnnyel vágott neki a ralinak, Tanak csak a hatodik helyen tartózkodott a hajrában, a 6 kilométeres Power Stage előtt, ami egyben a verseny zárása is volt.

„Nem tudom, mit mondhatnék. Egy biztos: kemény év volt. Köszönöm mindenkinek az M-Sportnál és Malcolmnak is. Lenyűgöző érzés világbajnoknak a csapattal”- mondta Ogier.

Malcolm Wilson csapata elhódította a gyártók címét, ezzel téve fel a koronát a szezonra. A 2017-es bajnokság nagyon változatos képet festett eddig, és ezt támasztja alá a tény is, hogy Ogier két győzelemmel bajnok lett úgy, hogy még egy forduló hátravan az évből.

Ez volt Evans első győzelme a WRC-ben, egyúttal a DMACK csapat első sikere, és Evans az első brit, aki hazai közönség előtt nyert Richard Burns  2000-ben elért diadala után. Evans több mint 37 másodperces előnnyel nyert Neuville és Ogier előtt. Mikkelsen a negyedik, Latvala az ötödik helyen végzett.