WEC Spa: a Ferrari pole-t érő körét eltörölték, a 7-es Toyota rajtol az élről

Hiába autózta Antonio Giovinazzi a leggyorsabb kört WEC 6 órás spái futama előtt az időmérőn, a pálya elhagyása miatt Kamui Kobajasi és a 7-es Toyota rajtolhat az élről, miközben a testvérautójuk a falban találta magát.

#7 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 - Hybrid: Mike Conway, Kamui Kobayashi, Jose Maria Lopez

Fotót készítette: Paul Foster

A 2023-as WEC-szezon legfontosabb témája, a gumimelegítő-paplanok betiltásának ellentmondásos eredménye ismét a rivaldafénybe került a WEC 6 órás spái versenyének időmérőjén. A bajnoki éllovas 8-as Toyotával a kivezető körön Brendon Hartley az Eau Rouge után a Raidillonban bármilyen előzmény nélkül a falnak csapta az autóját, véget vetve az időmérőjüknek. Hartley nagyon dühös volt a rádión, és röhejesnek nevezte a helyzetüket.

A hideg gumik pár perccel később Antonio Giovinazzit is megviccelték, aki az 51-es Ferrarival forgott meg az első kanyarban. Az első, értelmezhető mért körök után Miguel Molina állt az élre az 50-es Ferrarival, azonban a második mért körén nem tudott javítani a spanyol pilóta, miután beszorult az 5-ös gyári Porsche mögé, harmadjára pedig meglepő módon már nem próbálkozott.

Molina idejét meg is javította a talpon maradt 7-es Toyotával Kamui Kobajasi. Arra viszont senki nem számított, hogy a korai hibája után Giovinazzi még tényező lehet az időmérőn: a 7-es Toyota és az 50-es Ferrari is a boxutcába hajtott, Giovinazzi azonban az utolsó körén egy kiváló harmadik szektorral 35 ezreddel legyőzte Kobajasit.

A versenyigazgatóság azonban a fehér vonal átlépése miatt eltörölte Giovinazzi második körét, így végül az 51-es autó csak a 7-es Toyota és az 50-es csapattárs mögül rajtolhat.

A két Ferrarit ezúttal is a két Cadillac követte, míg a 6-os Porschét ezúttal a gyári csapattárs helyett Will Stevens és a Hertz Jota gyönyörű arany Porschéje követte, az európai gyártók első, megrendelésre leszállított hiperautójával. Olivier Pla a Glickenhausszal legyőzte a két Peugeot-t és a Frédéric Makowiecki vezette 6-os Porschét is.

Az LMP2-es kategóriában Tom Blomqvist és a United Autosports 23-as autójáé lett a pole, LMGTE-ben pedig a sport történelmének első ománi pole-jával Ahmad Al Harthy és az ORT by TF Aston Martinjáé lett a pole.

"Nem sokon múlt", hogy Leclerc pole-t érő körébe rontson

Előző cikk Ferrari: alig van különbség az F1 és a WEC között, mintha lenne egy második F1-es csapatunk
Következő cikk WEC Spa: Az óriási felzárkózás sem kompenzált a Ferrari hibáiért, újabb Toyota kettős-győzelem