WEC Sebring: A Ferrari szerezte meg 2023 első pole-ját!

Meglepetésre a Ferrari le tudta győzni a Toyotát a hosszú távú világbajnokság idei első időmérő edzésén, így az olasz gárda 50-es rajtszámú autója indulhat az élről a Sebringi 1000 mérföldes versenyen.

#50 Ferrari AF Corse Ferrari 499P: Antonio Fuoco, Miguel Molina, Nicklas Nielsen

Fotót készítette: JEP / Motorsport Images

Antonio Fuoco egy 1:45.067-es körrel szerezte meg a pole-t a Ferrari 499P Le Mans Hypercart vezetve, amely ezen a versenyen debütál élesben. Az 50-es rajtszámú kocsival elért köre közel 3 tizedet vert az ideiglenes pole-ban álló Brendon Hartley körére, aki a 8-as Toyota GR010 Hybridet vezeti.

Hartley később közel 1 tizedet tudott faragni az idejéből, de így is a második maradt az 1:45.281-es körrel. A harmadik helyen Kobajasi Kamui végzett a 7-es Toyotával, aki 481 ezreddel maradt el a pole-tól, de megelőzte az Alessandro Pier Guidi által vezetett 51-es Ferrarit – a Scuderia pilótája a 7-es kanyarban hibázott.

A Cadillac Chip Ganassi színeiben Alex Lynn a két Porschét megelőzve az ötödik lett, hiába töltötte az időmérő egy részét a bokszban technikai probléma miatt, így is be tudott férkőzni a top 5-be, több mint egy másodperccel megelőzve a Porschékat.

A Peugeot csalódott lehet, hiszen csak a nyolcadik és kilencedik helyen végeztek a 9X8 LHM-val, amelyek közül a Loic Duval vezette kocsi végzett előrébb, de itt is 2,3 másodperces hátrányról van szó.

Mikkel Jensen pedig a 93-as rajtszámú másik Peugeot-val az edzés elején megállt a pályán, de később folytatni tudta a kvalifikációt. A 11 autóból álló Hypercar mezőnyének utolsó két helyét a Glickenhaus és a Vanwall szerezte meg, 4 másodperc feletti hátránnyal.

Az LMP2-es kategóriában Oliver Jarvis szerezte meg a pole-t a United Autosports autójával, a 23-as rajtszámú ORECA 07-Gibsonon Blomqvisttel és Piersonnal osztozik. Jarvis 1:49.974-es ideje 93 ezreddel volt gyorsabb, mint a JOTA 28-as autóját vezető Pietro Fittipaldi köre.

A harmadik helyen a Robin Frijns vezette 31-es WRT végzett, megelőzve a 36-os Alpine-t, Matthieu Vaxviere vezetésével. A 48-as JOTA pedig az ötödik lett Yifei Yivel a volán mögött.

A GTE Am-ben az új szezon első pole-ját a 85-ös Iron Dames Porsche 911 RSR-19 szerezte meg, amit a Bovy, Frey, Gatting trió vezet. Mögöttük a Corvette Racing-es Ben Keating végzett, 396 ezredes lemaradással.

A WEC szezonnyitó futama, a Sebringi 1000 mérföldes magyar idő szerint 17 órakor rajtol, az Eurosport az egész versenyt közvetíti.