A legkisebb Fittipaldi a WEC-ben köthet ki

Pietro Fittipaldi, a kétszeres Forma-1-es világbajnok, Indy 500-győztes Emerson unokája a Porsche LMP1-es csapatánál köthet ki, amennyiben megszerzi a Formula 3,5 V8 sorozat bajnoki címét.

Pietro Fittipaldi, Lotus

Dutch Photo Agency

A Porsche LMP1-es csapata felajánlotta az utánpótlás-sorozat nyertesének (akárki legyen is a bajnok), egy hivatalos újoncteszt keretében lehetőséget ad Bahreinben a 919 tesztelésére a következő hónapban. Nos, a Formula V8 3,5-es kategóriáját jelenleg a 21 éves Pietro Fittipaldi vezeti, előnye pedig 10 pont úgy, hogy még ötven szerezhető a hátralévő két versenyen.

Bár nem a topkategóriában, az LMP1-ben, hanem lejjebb, de az összetett második és harmadik helyezettje is kap egy tesztlehetőséget a WEC-ben - aki másodikként zár év végén, az az LMP2-ben, míg a bronzérmes a GTE Próban próbálhatja ki a bajnokcsapat autóját. Ezeket a lehetőségeket a szezon hajrájában hatan osztják majd le egymás között, ezek azok a versenyzők, akiknek még matematikai esélye van a bajnoki címre a sorozatban.

Az újoncteszteken egy másik résztvevő is biztosan lesz: ő az LMP2 kategóriában idén Le Mans-győztes Thomas Laurent, aki a Toyota autóját kapja majd meg. Pierre Fillon, a WEC-promóter Automobile Club de l'Ouest elnöke elmondta, ez elismerés Laurent-nak azért a fejlődésért, amit karrierje során bemutatott.

Előző cikk A WEC is elindította globális felmérést a Motorsport.com-on!