A Toyota megszerezte a bajnoki címet a WEC-ben!

A Mike Conway, Kamui Kobayashi és Jose Maria Lopez alkotta #7-es Toyota legénysége közelebb került az Hosszútávú Világbajnokság végső győzelméhez, miután a három pilótából álló csapat fölényes győzelmet aratott a bahreini 6 órás versenyen. A Toyota előnye behozhatatlan, megnyerték a bajnokságot.

Race winners #7 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 - Hybrid Hypercar, Mike Conway, Kamui Kobayashi, Jose Maria Lopez, second place #8 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 - Hybrid Hypercar, Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima, Brendon Hartley

Fotót készítette: ACO

Conway, Kobayashi és Lopez az augusztusi Le Mans-i 24 órás verseny megnyerését követően egy viszonylag eseménytelen sivatagi futamot teljesítettek, ezzel pedig a Toyota kettős győzelmet ért el, miután a #8-as csapat Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima és Brendon Hartley vezetésével odaért a 2. helyre.

Buemi kezdte a versenyt az élről, miután Hartley pénteken megszerezte a pole-pozíciót, de a #7-es autó nagyobb tempóval rendelkezett Bahreinben, ráadásul a gumikat is jobban menedzselték a csapat pilótái.

A #8-as autó versenyzői jobban küzdöttek az abroncsok kopásával, és amikor az első bokszkiállási ciklus után az élre álltak, azt az utasítást kapták, hogy engedjék el a gyorsabb #7-es autót. A #8-as csapat a verseny második felében további 17 másodpercet veszített a lassú bokszkiállás miatt.

Kobayashi 50 másodperces előnnyel szelte át a célvonalat a #7-es Toyotával a #8-as autóval érkező Nakajima előtt, ezzel pedig megszerezte a #7-es versenyautó harmadik egymást követő bahreini győzelmét.

A Toyota ezzel hivatalosan is bebiztosította a csapatvilágbajnoki címét, míg Conway, Kobayashi és Lopez a jövő hétvégi szezonzáróra a cím esélyeseként érkezik majd meg.

Marko: Ha ez sikerül, Verstappennek már 60 százalék esélye lesz a világbajnoki címre...