Több mint 4000 előzés 6 óra alatt: izgalmasan indult a WEC

Eseménydúsra sikeredett az endurance bajnokság szezonnyitója Silverstone-ban: látványos előzések és esések tarkították, Jose-Maria Lopezt pedig kórházba kellett szállítani, miután összetörte a 7-es Toyotát.

Végül a 8-as számú Toyota nyerte meg a versenyt Anthony Davidsonnal, Kazuki Nakajimával, és Sebastien Buemivel a volán mögött. A 2-es és az 1-es Porsche tette teljessé az LMP1-es dobogót, de a németek a kevés leszorítóerőt biztosító csomaggal mentek a hétvégén, ellentétben a Toyotával, így alapból kevesebb esélyük volt. A verseny azért így is szoros volt, 197 kört tettek meg az LMP1-esek.

Ez volt a Toyota 11. győzelme a sorozatban, és Buemi mindössze 12 perccel a futam vége előtt előzte meg Hartley-t az első helyért. A 6 óra folyamán volt eső, kétszer kellett teljes pályára érvényes sárgát alkalmazni, és a biztonsági autó is bejött. Lopez a negyedik órában csúszott ki és törte össze a Toyota TS050 HYBRID-et a Copse kanyarban, de már kiengedték a kórházból a kötelező átvizsgálást követően.

Az LMP2-ben az újonnan elkeresztelt Jackie Chan DC Racing nyert Oliver Jarvis, Thomas Laurent és Ho-Pin Tung révén. LMGTEPRO kategóriában a 67-es Ford GT diadalmaskodott, mindezt annak ellenére, hogy egyszer gondok akadtak az autó ajtajával, mely nem akart rendesen visszazáródni. A győztes Fordot Andy Priaulx , Harry Tincknell és Pipo Derani terelgette Silverstone-ban.

A mezőny 4635 kört tett meg összesen, azaz több mint 27 200 kilométert, 130 előzés zajlott pozícióért, és összesen 4095 manőver történt.