Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
423 cikk

wec News and Analysis

Sokk: leszakadt a hó Spa-Francorchampsban a 6 órás verseny előtt

Totálisan mások a körülmények a legendás belga aszfaltcsíkon, mint más európai helyszíneken, ami igencsak feladhatja a leckét a versenyzőknek.

Hivatalos: Alonso a szezon végén hátat fordít a WEC-nek

A Toyotával való kapcsolat azonban megmarad, de már új területen próbálja ki magát a spanyol.

Vélemény: Miért nem szabad kihagyni a sportautó-versenyzés óriási lehetőségét

Az FIA WEC 2020-as szabályai a sportautózás szerelmeseinek a nirvánáját hozhatják el. De mi van akkor, ha a nagy autógyártók, akik segítettek a szabályok megformálásában, tudván, hogy milyen előnyökkel járhat a csatlakozásuk, mégsem csatlakoznak?

Ez a Red Bull „B” terve, ha elhagyják a Forma-1-et

A Red Bull szinte biztosan a motorsportban marad, még abban az esetben is, ha távoznak a Forma-1-ből.

“Olyan, mintha ezer éve nyertünk volna utoljára”

Az Aston Martin idén állította versenybe az új Vantage GTE-t. Az első négy versenyen nem jöttek az eredmények, azonban a legutóbbi, Sanghajban rendezett WEC-futamon a GTE Pro kategóriában győzni tudtak Nicki Thiimel és Marco Sörensennel a volán mögött.

Alonso 2019-re "sokkal több" versenyt tervez

Fernando Alonso azt ígéri, 2019-re "sokkal több" verseny kerül még a naptárába, miután elhagyja a Forma-1-et. Sőt, hozzátette, "néhány ikonikus helyszín" is szóba jöhet.

Button: Újra élvezem a versenyzést

Jenson Button a hétvégén, Shanghaiban az első WEC-es dobogóját szerezte meg, melynek kapcsán elmondta, újra élvezi a versenyzést.

WEC: Shanghaiban is kettős győzelmet aratott a Toyota

A Toyota Kínában megszerezte a negyedik győzelmét a WEC 2018/19-es szezonjában, ahol ezúttal a 7-es számú autó ért célba elsőként.

WEC: Shanghaiban is a Toyotáé az első sor, de ezúttal megszorongatták Alonsóékat

A Toyota Kínában is meg tudta szerezni az első két pozíciót az időmérőn, azonban a Rebellion Racing kihívás elé állította a japán márkát.

A McLaren WEC-es indulása "nagyon valószínűtlen" az első hiperautós szezonban

A McLaren valószínűleg nem lesz ott a rajtrácson a 2020/21-es hiperautós szezonban - már ha elkötelezik magukat a WEC új top kategóriájában.

Alonso: A kettős győzelem után elégedetten távozunk

Bár Fernando Alonso a 8-as Toyotával „csak” a második helyen ért célba a WEC-ben, de azt mondta, hogy elégedettek a csapat kettős győzelme miatt.

A 7-es Toyota nyert Fujiban, Alonso csak második

Hiába indult a pole-ból Fernando Alonso 8-as Toyotája, a rajtrács végéről rajtolt 7-es LMP1-es gyári versenygép lett a befutó.

Kizárták a 7-es Toyotát, Alonso a pole-ban Fujiban!

Azzal, hogy szabályszegés miatt kizárták a 7-es rajtszámú Toyotát Fujiban az időmérőt követően, a másik LMP1-es japán gyári gép kapta meg az első helyet.

Alonso egy hajszállal maradt le a rajtelsőségről Fujiban: Toyota első sor

Fernando Alonso 8-as Toyotája egészen minimális különbséggel kapott ki a másik LMP1-es gyári versenygépétől. A gyártó szempontjából azonban az volt a legfontosabb, hogy a két autója a rajtrács legelején legyen.

Alonso száguldása Fujiból: LMP1-es kaland a WEC-ben

Fernando Alonso nem áll le, és ezen a hétvégén is rajthoz áll, szintén Japánban. A spanyol világbajnok újabb remek lehetősége a győzelemre.

A Toyota a 2019/20-as WEC szezonra is megtartaná Alonsót

A Toyota elárulta, hogy a tárgyalásokat már megkezdték Fernando Alonsóval, hogy a 2018/19-es WEC szuperszezon után is folytassák az együttműködést.

Alonso: sajnálnunk kellene, hogy ennyire jók vagyunk?

Fernando Alonso szerint a privát csapatoknak kellene jobb munkát végezniük, és akkor talán az erőviszonyok is kiegyensúlyozottabbak lennének.

Alonso mit művelt? Te jó ég! (videó)

Fernando Alonso a toyotás csapattársaival egy olyan szimulátoros futamot rendezett, amire nagyon nehéz szavakat találni, mindenfajta túlzást mellőzvén.

Alonso nem pihen, Szingapúrból a Toyota főhadiszállására ment

Órákkal azután, hogy véget ért a Szingapúri Nagydíj, reggel Fernando Alonso már a Toyota kölni főhadiszállásán jelentkezett, hogy a szimulátorral készüljön a következő WEC-futamra.

A BMW is csatlakozik a WEC hiperautó-sorozat szabályainak megtárgyalásába

Az FIA WEC top-kategóriát tervez indítani a 2020/21-es szezontól, a szabályok megtárgyalásába pedig a BMW is becsatlakozott.

A WEC megpróbálja megakadályozni a „nem célszerű” ütközést a 2019-es Japán Nagydíjjal

A WEC emberei elmondták, hogy kivizsgálják, mit tudnak tenni annak érdekében, hogy elkerüljék a 2019-es fuji futamuk ütközését a forma-1-es Japán Nagydíjjal.

„A Toyota WEC-es előnye nem fair a közönséggel szemben”

A Rebellion pilótája, Thomas Laurent szerint a Toyota hatalmas előnye a WEC-ben nem fair a közönséggel szemben.

A Toyota nem fellebbezi meg a silverstone-i kizárást

A japán gyártó elnöke levélben kért elnézést a hat versenyzőtől, akiket érint a vasárnap esti kizárás.

Elvették Alonso és a Toyota győzelmét Silverstone-ban: kizárás

Mindkét Toyotát kizárták a WEC 6 órás versenyéről Silverstone-ban, ami azt jelenti, hogy privát Rebellion Racing nyerte meg a futamot vasárnap.