Nagyon elégedett Gyutai Adriánnal olasz főmérnöke

További tesztekkel és egy versennyel készül a CIV National Trophy 600 kategória májusi szezonnyitójára 25 éves motoros

Mindenki számára pozitívan zárult olasz bajnokság National Trophy 600 kategóriájában versenyző és a gyorsaságimotoros-világbajnokságon is debütáló Gyutai Adrián háromnapos hivatalos tesztje Misanóban. A Korda Racing színeiben versenyző 25 éves paksi motoros hamar megtalálta az összhangot új motorjával és csapatával, sőt, idei olasz főmérnöke, Carlo Corradini úgy véli, a megbeszélt felkészülési program alkalmas arra, hogy Adrián valóra válthassa álmait.

Eddigi pályafutása legkeményebb felkészülésének utolsó harmadát kezdte meg Gyutai Adrián, amelynek első állomása a CIV National Trophy 600 kategória hivatalos misanói tesztje volt. Itt nemcsak új motorjával – Honda CBR 600 –, hanem új szerelőivel, főmérnökével is most dolgozott először. A Korda Racing versenyzője idén szeretné megnyerni a 43 fős kategória bajnoki címét, és ehhez az elmúlt hétvégén meg is tette az első lépéseket.  A háromnapos gyakorláson összesen tíz alkalommal gurult pályára, megtett majdnem száz kört, ám ami a legfontosabb, mind köridőben, mind pedig végsebességben ott volt a legjobb tíz pilóta között.

f090de25-33ed-4e46-baa4-72edbd0f9b22

Főmérnöke, Carlo Corradini – aki a Superbike világbajnokság királykategóriájában jelenleg 33 ponttal a 7. helyen álló, BMW-vel szereplő Jordi Torres egyik főszerelője is egyben – nagyon elégedett volt Adrián hozzáállásával, teljesítményével.

„Nagyon fontos volt mindannyiunk számára ez a három nap, hiszen ezzel megkezdődött számunkra a közös munka Adriánnal. Rengeteg kört tudott megtenni, és ez idő alatt rengeteg adatot nyertünk, ami később a hasznunkra lesz a bajnokság alatt. Külön öröm számomra, hogy Adrián már az első nap, amikor a helyes vezetési pozíció megtalálására helyeztük a hangsúlyt, tökéletesen ráérzett új motorjára, és már kifejezetten jó köridőkre volt képes. A futóműért felelős Bitubo és az abroncsokat szállító Dunlop szakembereivel is elkezdtük az új gumikhoz való alapbeállítások csiszolását, hiszen mi eddig ezzel a márkával sosem dolgoztunk eddig, de a teszt végére már optimális tempót értünk el a Pirellihez képest is. Adrián jól teljesített, külön öröm a számomra, hogy nagyon érzékeny a motor beállításainak változtatására, így megkönnyíti észrevételeivel a mi munkánkat is. Noha már most is jó időkre volt képes, a közös munka elején tartunk, még tökéletesen meg kell találnia a helyét a motoron és a csapatban is ahhoz, hogy kihozzuk magunkból és belőle a maximumot. A most szerzett adatok alapján készítjük fel a motorját a következő tesztre, ahol már telemetria is segíti majd a minél jobb és eredményesebb munkát, majd szintén gyakorlás jelleggel elindulunk szabadkártyával a Copa Italia idénynyitó versenyén Vallelungában, amit főpróbának szánunk. Ez optimális felkészülés lesz a május közepén, éppen Vallelungában kezdődő CIV - National Trophy 600-as bajnokságra. A közösen eltöltött három nap, és az azóta lefolytatott beszélgetések alapján egyértelműen kijelenthető, Adrián képes lesz már a legelejétől a lehető legjobb eredmény elérésére. Mi pedig mindenben maximálisan segítjük, hisz a célunk közös: év végén bajnoki címet ünnepelni” – fogalmazott Carlo Corradini.

10. 07-09. Mugello

Előző cikk Pont nélkül zárta a biztatóan indult versenyhétvégét Vallelungában, az idei olasz bajnokság második futamán a Tomracing Motorspo
Következő cikk Gyutai Adrián: „Életem legkeményebb alapozása következik”