Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
23 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Háromszoros WTCC-bajnokot igazolt a Lynk & Co Cyan Racing

A kínai hátterű csapat bejelentette, hogy Andy Priaulx lesz a harmadik versenyzőjük a WTCR-ben, csatlakozva Yvan Mullerhez és Thed Björkhöz.

2018. nov. 28.

Sikeres volt a Lynk & Co 03 TCR első tesztje

A Geely Group Motorsport produktív első tesztelést zárt, melyen a teljesen új Lynk & Co 03 TCR versenygépet mérték fel. A teszt Svédországban és Portugáliában zajlott.

A Volvo szerint a Honda olyan sokszínű, hogy egymás szavát sem értették

A Polestar motorsportfelelőse elmondta, mi volt a kulcsfontosságú tényező a 2017-es WTCC-sikerekben. Alexander Murdzevski Schedvin a szervezeti felépítést méltatta esetükben.

TCR-szabályoknak megfelelő autót épít a Volvo

Azok után, hogy hivatalossá vált, hogy egyesül a túraautó-világbajnokság, vagyis a WTCC és a TCR-sorozat, bokszutcai pletykák szerint a Volvo is építene az új szabályoknak megfelelő autót, ami 2018 végére lehetne kész.

Michelisz tempója elgondolkodtatta a Volvót Katarban

Thed Björk felidézte, hogy mekkora fejtörést okozott nekik Michelisz Norbert remek tempója Katarban. A svédek végül tették, amit addig egész évben tettek, és bevált a taktika, plusz a Honda műszaki hibája is besegített.

Björk úgy érzi, Makaóban nyerte meg a WTCC-címet

A Polestar Cyan Racing főnöke kiadta az ukázt, hogy 2017-ben kell megnyerni a címet, Thed Björk és csapata pedig eleget tett a kérésnek. A svéd világbajnok rendkívül boldog, hogy sikerült megvalósítani egy komoly célt.

A Volvo reaktiválja Mullert, komoly armada a címszerzésért

A Volvo bejelentette, hogy Yvan Muller kapja Nestor Girolami autóját ezen a hétvégén Katarban, erősítve a felállást és támogatva Thed Björköt a hajrában.

WTCC, Makaó: Michelisz második a csuromvizes második futamon, Björk csak 5.!

Miután Michelisz balesetet szenvedett a tegnapi első futamon, komoly szerelés várt csapata, a JAS Honda szerelőire. Mindent meg kellett tenni, hiszen övé volt a második rajtkocka, legfőbb vb-riválisa, Thed Björk pedig mögötte volt.

WTCC: Michelisz falnak csapta Hondáját Makaóban, de így is ötödik

A tegnapi időmérőt Makaón Michelisz Norbert a második helyen zárta, de szombat reggel először a fordított rajtrács szerinti futam következett. A magyar versenyző komoly balesetet okozott, de így is pontszerző.

WTCC: Huff nyerte az időmérőt Makaóban, Michelisz 2., Björk 4.

Utolsó előtti hétvégéjéhez, a makaói őrülethez érkezett a túraautó-világbajnokság 2017-es szezonja. Michelisz Norbert az összetett második helyéről, jó formában rugaszkodott neki a feladatnak.

Onboard: a leggyorsabb kör a Nordschleifén elsőkerekes autóval

A Volvo versenyzője, Nicky Catsburg a TC1-es S60-nal futotta meg azt a kört, ami a valaha volt leggyorsabb az elsőkerék-hajtású kocsik között. Catsburg a német versenyhétvége második szabadedzésen abszolválta a menetet.

Girolami: Norbi fair játékos, nem akarom, hogy problémánk legyen

Nestor Girolami tagadja, hogy bármiféle szándékosság lett volna az első versenyen történt incidens hátterében. A Volvo versenyzője mindenkivel jóban van, beleértve Michelisz Norbertet is, tisztázni akarja a történteket.

WTCC: a Volvo 360-at akart, de csak kicsúszás lett belőle

Nicky Catsburg megtarthatta az első rajtkockát eredményező körét, mindezt annak ellenére, hogy saját bevallása szerint is nyert vele – vagy rosszul fogalmazott a Volvo versenyzője.

WTCC 1. futam: Bennani nyert, Michelisz szép felzárkózás után hetedik

A WTCC portugál hétvégéjének időmérő edzését Michelisz Norbert pályacsúccsal nyerte meg, de az első futamon még a fordított rajtrács szerint indult a mezőny, elöl Norbi japán csapattársával, Micsigamival.

WTCC: ülj be egy körre Catsburg mellé a Nordschleifén!

Nicky Catsburg autójából nézhetünk végig egy kört a 170 kanyart számláló Nordschleifén.

Volvo: hibrid nélkül 10 év múlva nem lesz túraautózás

Sok kérdőjelhez és találgatáshoz vezet a kérdés, hogy mi lesz a WTCC-vel a folytatásban, mondja a Volvo Polestar motorsportfelelőse. Egy a lényeg: Michelisz Norbertnek indulnia kell benne, bárhol rendezzék, bármilyen formában.

Björk: nagyon sajnálom Norbit és a rajongóit

Thed Björk technikai hibával és pechhel magyarázta azt, hogy eltalálta oldalról Michelisz Norbert Hondáját. A „károsult fél” nem akar addig értékelni, amíg nem látta kívülről az esetet.

Catsburg élvezi a Hungaroringet, ahol Norbi miatt remek a hangulat

A Volvo versenyzői is megkapták a maguk nehezékét a harmadik hétvégére, ami 80 kilót jelent, ahogy a Honda esetében is. Nicky Catsburg remekül érzi magát nálunk, de tudja, nem miatta van nagyszerű hangulat a pályán.

WTCC: 80 kiló a Hondának és a Volvónak a magyar hétvégére

A maximális ballasztot kapják a fent említett márkák az első két versenyhétvége alapján a kanyargós Hungaroringen.

Bennanit megbüntették, nem számított Michelisz támadására

Mehdi Bennanit megbüntették az első versenyen okozott balesetért, amikor rácsukta az ajtót Michelisz Norbertre. A marokkói nem számított rá, hogy Michelisz támadni fog a hosszú jobbosban.

Mindkét nap Huff volt a leggyorsabb: köridők a WTCC tesztről

Rob Huff volt a leggyorsabb a kedden és szerdán bonyolított WTCC-teszten. A brit bajnok nem tulajdonít nagy jelentőséget az eredményeknek.

Három autóval támad a Volvo a WTCC-ben!

Nestor Girolaminak és Nicky Catsburgnak szavazott bizalmat a Volvo 2017-re a rutinos csapattag Thed Björk mellett. A svédek hétfőn bejelentették: egyéniben és konstruktőrként is címet akarnak szerezni.

WTCC: Muller a Volvónál köt ki?

A négyszeres WTCC-bajnok a Volvo kocsiját tesztelte Portiamóban, amiből arra lehet következtetni, hogy ő is esélyes az egyik S60 TC1-re. Yvan Muller a Citroen távozását követően vált szabad prédává.