Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
114 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Michelisz szakít a Hondával és a Hyundaihoz igazol?

A Motorsport.com értesülései szerint Michelisz Norbert úgy döntött, a Hyundai kötelékében folytatja pályafutását és egy i30 N TCR volánja mögött indul az FIA új világkupájában, a WTCR-ben.

A Honda kiszállt volna a WTCC-ből, ha marad a TC1-es szabálykörnyezet

A Honda nem folytatta volna a szerepvállalást a WTCC-ben, ha a sorozat kitartott volna a TC1-es szabályok mellett, és nem áll át a TCR-re. Ugyanakkor sajnálják, hogy csak pár év jutott a TC1-nek.

A Volvo szerint a Honda olyan sokszínű, hogy egymás szavát sem értették

A Polestar motorsportfelelőse elmondta, mi volt a kulcsfontosságú tényező a 2017-es WTCC-sikerekben. Alexander Murdzevski Schedvin a szervezeti felépítést méltatta esetükben.

Honda: „Nagyon sajnáljuk Micheliszt, aki megérdemelte volna a WTCC-címet”

A japán gyártó őszintén sajnálja, hogy ilyen rosszul alakult az évadzáró versenyhétvége Katarban.

Michelisz: "Nem tudok mosolyogni, nagyon csalódott vagyok..."

Michelisz Norbi érthetően nagyon csalódott amiatt, hogy nem sikerült megnyernie a 2017-es WTCC világbajnokságot.

WTCC: Björk a 2017-es világbajnok, tehetetlen vonatozás Katarban

Thed Björk és a Volvo behúzta az egyéni és a gyártói címet a WTCC 2017-es fináléjában. A katari vonatozás és a Honda nem létező taktikája/technikája kilátástalan helyzetet teremtett Michelisz Norbert számára.

WTCC: Michelisz a kilencedik lett az első versenyen, még nagyobb csodára van szükség Katarban

Thed Björk taktikusan autózva beérte az erős pontszerzéssel a Nyitófutamon, míg Michelisz Norbert a 10. helyen szelte át a célvonalat. Mindent vagy semmit – csak ez lehet a taktika a finálén.

WTCC: Dráma Katarban, Michelisz már a Q2-ben kiesett

Michelisz Norbert fékhiba miatt kénytelen volt feladni a katari időmérőt, amivel gyakorlatilag lehetetlen helyzetbe került, és minimálisra csökkentek az esélyei a bajnoki címre.

WTCC: Michelisz robbantott Katarban, leggyorsabb volt a második edzésen

Michelisz Norbert új pályarekorddal végzett az első helyen a második szabadedzésen, mindezt relatív szűz pályán, hűvösebb körülmények között. Eddig minden remekül alakul a JAS Hondánál Katarban.

Michelisz az élen kezdte a katari finálét

A Honda magyar versenyzője az élen kezdte meg a katari finálét, közvetlen Robert Huff és a nagy rivális Thed Björk előtt, aki több mint 0,3 másodperccel volt lassabb.

WTCC: Michelisz volt a leggyorsabb az első edzésen

Sokáig szoros volt az eleje az első edzésen, de végül Michelisz Norbert több mint két tizedet adott a második Rob Huffnak.

Michelisz: Nehéz nem kedvelni Björköt, de a versenypálya más történet

Michelisz Norbert és Thed Björk alapvetően jó viszonyt ápol egymással – a pályán kívül, ugyanis a kocsiban ülve egészen más a légkör. A JAS Honda versenyzője kíváncsian várja, mire lesz elég a Civic az időmérőn.

Michelisz fair küzdelemre számít, miközben a Volvo kijátssza a lapjait

Thed Björk szerint Yvan Müller képében adott volt egy lap, amivel élni kíván a csapat és ki is játsszák Katarban. Michelisz Norbert nem rettent meg a fejleményektől, ez semmiben sem befolyásolja a helyzetét.

Monteiro: Michelisz meg tudja csinálni, jól kezeli a nyomást

Tiago Monteiro maximálisan bízik Michelisz Norbert képességeiben, aki remekül kezeli a nyomást – ez akkor is így van, ha külső szemlélőként esetleg más kép alakulna ki bennünk. Pénteken eldől, ki lesz a WTCC 2017-es világbajnoka.

Monteiro ott lesz Katarban, de nem indul

Tiago Monteiro először jelenik meg versenyhétvégén a szeptemberi baleset óta, de csak látogatóba utazik, támogatni fogja a csapatot és Michelisz Norbertet a fináléban.

Michelisz a WTCC-TCR összeolvadásról: "A lényeg, hogy a nézők élvezzék, amit látnak"

Most, hogy mindkét sorozat háza táján egyre többet hallani az esetleges összeolvadásról, a versenyzők sem kerülhették el, hogy reagáljanak az ezzel kapcsolatos kérdésekre.

Michelisz: azt akarom érezni Katarban, hogy mindent megtettem idén

Michelisz Norbert pár kör után visszavett a Főfutamon Makaóban, tudta, hogy be kell vinnie a technikát a célba. A magyar versenyző számára egy a fontos: hogy a legjobbat nyújtsa a szezonzárón.

WTCC, Makaó: Michelisz második a csuromvizes második futamon, Björk csak 5.!

Miután Michelisz balesetet szenvedett a tegnapi első futamon, komoly szerelés várt csapata, a JAS Honda szerelőire. Mindent meg kellett tenni, hiszen övé volt a második rajtkocka, legfőbb vb-riválisa, Thed Björk pedig mögötte volt.

Michelisz: Az eredmény jó, a körülmények bosszantóak

Michelisz Norbertet bár ötödikként rangsorolták a piros zászlóval megszakított első makaói futamon, rengeteg pluszmunkát csinált a szerelőinek. Az eredménnyel elégedett, a futam végkimenetelével nem.

WTCC: Michelisz falnak csapta Hondáját Makaóban, de így is ötödik

A tegnapi időmérőt Makaón Michelisz Norbert a második helyen zárta, de szombat reggel először a fordított rajtrács szerinti futam következett. A magyar versenyző komoly balesetet okozott, de így is pontszerző.

WTCC: Huff nyerte az időmérőt Makaóban, Michelisz 2., Björk 4.

Utolsó előtti hétvégéjéhez, a makaói őrülethez érkezett a túraautó-világbajnokság 2017-es szezonja. Michelisz Norbert az összetett második helyéről, jó formában rugaszkodott neki a feladatnak.

Michelisz: egy hiba is katasztrófát tud okozni Makaóban

Hétvégén Makaóban folytatódik a WTCC 2017-es szezonjának hajrája. Michelisz Norbert természetesen tisztában van vele, mennyire nagy a tét végjáték előtt.

Girolami: Norbi fair játékos, nem akarom, hogy problémánk legyen

Nestor Girolami tagadja, hogy bármiféle szándékosság lett volna az első versenyen történt incidens hátterében. A Volvo versenyzője mindenkivel jóban van, beleértve Michelisz Norbertet is, tisztázni akarja a történteket.

Michelisz az élre állna összetettben a japán futamok után

Michelisz Norbert célja, hogy úgy távozzon a Honda hazai versenyhétvégéjéről, hogy az élen áll összetettben. Tiago Monteiro továbbra sem tudja vállalni az indulást, Norbi érte is versenyezni fog Motegiben.