BRÉKING

TCR: Tassi-parádé és dobogó Spa-ban

Tassi Attila elképesztő rajtot vett az első futamon, és noha a vezető helyét nem sikerült megtartania, így is dobogóra állhatott, ami újabb fontos pontokat hozott számára és az M1RA konyhájára.

Attila Tassi, M1RA, Honda Civic TCR

TCR media

Az első versenyen Comini indulhatott az élről, közvetlen Vervisch és Lessennes előtt, akik hazai pályán állhattak rajthoz. A negyedik kockát Vernay foglalta el, majd jött Huff, mint az egyik nagy ismert név és Michelisz Norbert csapatának színeiben induló Tassi.

A rajtrács második felében találhattuk többek között Coronelt, aki szintén a WTCC-ből nyergelt át ideiglenesen, de Oriola is sokak számára ismerős lehet, akárcsak Morbidelli a 12. helyen, közvetlen Ficza és a Zengő Motorsport mögött.

A 9 körös futam száraz körülmények között vehette kezdetét, a két Audival az élen, akik szinte azonnal elvesztették a pozíciójukat. Tassi szenzációsan jött el a Honda volánja mögött, és átvette a vezetést, míg a tapasztalt csapattársa megpördült az első kanyarban, ám folytatni tudta a versenyt, de csak a mezőny végéről.

Az első kör végén Tassi vezette a sort, mögötte Cominival, aki igencsak tapadt a hondás társára. A harmadik pozícióban Lessennes állt, 0,8 másodpercen belül. Comini az agresszivitásának köszönhetően még a második kör elején betette a gépet a fiatal magyar tehetségünk elé, aki ezzel visszacsúszott egy helyet. Norbi közben a helyszínről, saját csapata garázsából feszülten figyelte az eseményeket.

A harmadik körben sajnálatos módon Tassi újabb pozíciót vesztett, és Lessennes is megelőzte őt. Ekkor a svájci versenyző az élen már kezdett ellépni a többiektől, feledtetvén a rossz rajtját. Tassi mögött egy olyan boly haladt, ahol több parázs csatát is láthattunk. Ennek a csoportnak az egyik legnagyobb vesztese Coronel volt, aki többször elhagyta a pályát. A pilóták enyhén szólva sem kímélték egymást, és igazi túraautós élményt okoztak a nézőknek.

A 7. körtől kezdődően már Vernay is milliméterekre volt Tassitól. A Volkswagen keményen tapadt, és nem egyszer hozzá is ért a „magyar Hondához.” A helyzet az utolsó méterekig nem változott, de Attila korát meghazudtolva „vén rókaként” védekezett és végül képes volt megőrizni a dobogós helyezését, ezzel egyúttal élete talán legjobb teljesítményét nyújtván, hatalmas nyomás alatt.

A versenyt Comini nyerte az Audival, különösebb megerőltetés nélkül, közvetlen Lessennes előtt. Az ötödik helyen Vervisch végzett Huffot és Mondront megelőzvén, majd jött Coronel, Oriola és a 10. helyen Corthals. A másik magyar induló, Ficza csak 14. lett a Zengővel, ami nagy csalódás lehet.

A bajnokságot Vernay vezeti 66 ponttal, míg Tassi az újabb dobogójával a második helyen áll 51 egységgel a neve mellett. Borkovic a harmadik, szintén 51 ponttal, akárcsak Comini. Sőt, Tassi csapattársa, Colciago, aki végig csak szenvedett a mai futamon, ugyancsak nincs messze az 50 pontjával. A 10. pozícióban Ficza 30 egységet birtokol.

Fotót készítette: TCR media