TCR: Tassi a 20. helyről rajtolva végzett pontszerző helyen!

Piros zászló vetett véget az első versenynek a Salzburgringen, amit Dusan Borkovic nyert. Tassi Attila remekül teljesített, az utolsó előtti helyről rajtolva szerzett pontot.

Jean-Karl Vernay, Leopard Racing Team WRT, Volkswagen Golf GTi TCR

Az első versenyen végül 21-en álltak fel a rajtrácsra: Ficza autója nagyon összetört szombaton, a Zengő Motorsport úgy döntött, a jövő heti magyar fordulókra koncentrálnak inkább. A másik hiányzó a debütáló Subaru volt, amivel műszaki hiba nem indultak el vasárnap a 15 körös versenyeken.

Homola, Borkovic, Oriola volt az első három sorrendje a kezdéshez a rajtrácson az első futamon. Colciago a 13. helyről kezdett 5 helyes büntetése miatt, míg Tassi a rajtrács végéről, az utolsó előtti helyről, autócsere miatt. Az utolsó rajtkockát Huff foglalta el, ugyanis motort kellett cserélni a Volkswagenben.

Tassi remekül rajtolt, egészen a 13. helyig jött fel az első körben, míg Borkovic lerajtolta Homolát, aki mögött Oriola volt a harmadik. Colciago a kilencedik helyre lépett fel, amikor megkezdték a második kört, mindezt úgy, hogy 30 kilós ballaszt van a Hondában.

A mezőnyben nem volt nagy mozgolódás a futam első felében, Nash és Comini vívtak, a kétszeres bajnok a negyedik helyre vadászott. A 8. körben be kellett hozni a biztonsági autót: Vesnic és Huff is autót tört, a brit WTCC-bajnok nagyon megcsukta a Golfot.

Az élen még mindig Borkovic körözött, mögötte Homola és Comini, Oriola visszaesett a negyedik helyre. Colciago a 12. helyre csúszott vissza, míg Tassi a 10. helyre jött fel. A versenyt 17 körösre bővítették ki a történtek miatt.

A 12. körben újraindították a futamot, változatlan sorrenddel ment tovább a menet. Tassi közben javított egy pozíciót, és a 9. helyen vágott neki a 13. körnek. Ami nem volt kecsegtető a M1Ra versenyzőire nézve, hogy mindkét autót vizsgálták a versenybírók, vélhetően az előzések során történt valami gyanús.

A 15. körben ismét biztonsági autóra volt szükség, Vernay révén kiesett a második Leopard Racing Golf is. Egy körrel később pirossal vetettek véget a versenynek, ugyanis nem volt elég idő a roncsok eltávolításához: Borkovic nyert, Homola a második, Comini a harmadik helyen fejezte be az első versenyt a Salzburgringen.

Tassi a 9. pozícióban kocogott vissza a pitbe, Colciago a 12. helyen ért be.