TCR: pole-ból kezd a M1RA a második futamon!

Roberto Colciago a 10. időt érte el az időmérőn, ami pole-t jelent a második versenyre a fordított rajtrács értelmében. Tassi Attila a negyedik legjobb időt futotta az időmérőn.

Michelisz Norbert és a M1RA

Tassi Attila - Salzburgring
Tassi Attila
Tassi Attila és a törött Honda Civic
Attila Tassi, Honda Civic TCR
Roberto Colciago, M1RA, Honda Civic TCR

A TCR szabályainak megfelelően 20 perces a Q1 és a legjobb 12 jut tovább a Q2-be. Az eredetileg 23 fős mezőny 22-re csökkent, mivel Fizca nem tudta folytatni a hétvégét a második edzésen történt bukás miatt.

Ami a M1RA-t illeti, elsősorban Roberto Colciago van nehéz helyzetben, hiszen miután legutóbb Monzában ő szerezte a legtöbb pontot, 30 kilós pluszsúllyal versenyez ezen a hétvégén. Ráadásul az első futamra öt rajthelyes büntetése is van, amit azért kapott, mert Monzában a Vervisch-sel való összeakadás közben a sikánt levágva előzte meg Homolát a második futamon.

Tassi szintén büntetést kapott, ugyanis tegnap használhatatlanná tört a Civic, este új autót szállítottak a pályára Milánóból, a JAS főhadiszállásáról, ezért a rajtrács végére sorolták, mintha motorcsere történt volna.

Colciago a 30 kilónyi súly ellenére az élre állt a Q1-ben, 5 perccel a leintés előtt, Tassi a 10. pozícióban volt ekkor. Paulsen az 5-ös kanyarban kicsúszott, ezért sárga zászlózni kellett, közben Tassi feljött a harmadik helyre csapattársa és Lloyd mögé. 1:25.864-gyel a hajrában Kajaia megfutotta a Q1 legjobb körét, de ezt törölték, mert sárga zászló alatt érte el, visszaesett a 14. pozícióba. Colciago 1:25.913-as köre maradt a mérce a Q1-ben.

Továbbjutók: Colciago, Lloyd, Tassi, Jäger, Comini, Borkovic, Huff, Homola, Oriola, Nash, Vervisch, Morbidelli.

Kiesők: Vernay, Kajaia, Moller, Paulsen, Vesnic, Demosutier, Altoe, Ende, Bettera, Ferrara.

A 10 perces Q2-ben Borkovic adta meg az alaphangot 1:25.689-cel. Tassi egy villanásra pole-ba került 1:25.636-tal, de Homola átvette tőle az első helyet, majd Borkovic ismét futott egy előzetesen pole-t érő kört.

Homola-Borkovic-Tassi volt az első három sorrendje, egy perccel a leintés előtt, végül Oriola bejött Tassi elé, a magyar a negyedik helyen végzett. Colciago 10. ideje pole-t ér a második futamra a fordított rajtrács miatt. Az első versenyen a 15. kockából rajtol az olasz a büntetésének köszönhetően.

Tassi a rajtrács végéről indul az első versenyen, a második futamon a 7. helyről vág neki a menetnek.

Sorrend a Q2 végén: Homola, Borkovic, Oriola, Tassi, Jager, Nash, Huff, Comini, Morbidelli, Colciago, Lloyd, Vervisch. A mezőny rendkívül szoros, az első tíz 0.663 másodpercen belül volt.